http://www.soswsokolka.pl/images/articles/kapita_ludzki_logo.jpg

http://www.soswsokolka.pl/images/articles/logo_ue.png

Projekt systemowy Indywidualizacja procesu kształcenia uczniów klas 1-3 szkół podstawowych „Słoneczna edukacja - nauka przez zabawę”
realizowany przez SOSW Sokółka w Powiecie Sokólskim w ramach Programu Operacyjnego Kapitał Ludzki. Projekt współfinansowany przez Unię Europejską w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego.

sosw_nasze przedtawicielki

W ostatnich dwóch tygodniach marca nasze uczennice: Joanna Klimuszko, Małgorzata Wysocka, Renata Furman i Monika Matel pod opieką p. Moniki Mróz i p. Grażyny Tymoszuk odwiedzały sokólskie szkoły i przedszkola w celu przybliżenia dzieciom twórczości naszego patrona. Podczas spotkań nauczycielki przedstawiły biografię Janusza Korczaka, a uczennice przeczytały I rozdział książki „Kajtuś Czarodziej” pt. „Kajtuś lubi się zakładać”. Następnie dzieci mogły obejrzeć teatr pacynkowy do wybranego fragmentu. Podsumowaniem spotkania było wykonanie przez młodych widzów plakatu Kajtusia Czarodzieja.

XIII Mistrzostwa Województwa Podlaskiego w Tenisie Stołowym

24.03.2012r. w gościnnej sali gimnastycznej Ośrodka Szkolno-Wychowawczego w Długoborzu k. Zambrowa, odbyły się XIII  Mistrzostwa Województwa Podlaskiego w Tenisie Stołowym zorganizowane przez Podlaski Oddział Wojewódzki Polskiego Towarzystwa Społeczno-Sportowego „Sprawni-Razem” oraz OSW w Długoborzu.

 

Wizyta przedstawiciela policjiZ okazji obchodów Roku Korczakowskiego, w internacie SOSW w Sokółce realizowany jest projekt edukacyjno-wychowawczy p.h. „Janusz Korczak - przyjacielem dziecka”. W ramach działań podjętych w związku z realizacją projektu, w dn. 20.03.2012 r. odwiedził nas przedstawiciel Komendy Policji w Sokółce p. Grzegorz Stasiełuk. Tematem spotkania było: „Jak reagować kiedy łamane są podstawowe prawa człowieka”. Pan policjant przypomniał i przybliżył uczniom podstawowe prawa człowieka. Wskazał też możliwe sposoby reagowania w sytuacjach kiedy są one łamane.

Obrazy newsów: pocztwka_szkolny.jpg

19.03.2012 r. w naszej szkole komisja konkursowa w składzie: p. Małgorzata Zajczyk, p. Monika Mróz i p. Zuzanna Szarkowska – Czeczko rozstrzygnęła szkolny etap wojewódzkiego konkursu plastycznego pt.: „Pocztówka wielkanocna ” ogłoszonego przez Zespół Szkół Nr 13  w Białymstoku.


Dyrektor Specjalnego Ośrodka Szkolno – Wychowawczego im. J. Korczaka w Sokółce informuje, iż nabór kandydatów do szkół dla uczniów niepełnosprawnych intelektualnie wchodzących w skład Ośrodka na rok szkolny 2012/2013 prowadzony będzie do:

- klasy I Szkoły Podstawowej dla uczniów z niepełnosprawnością intelektualną  w stopniu lekkim, umiarkowanym
i znacznym

- klasy I Gimnazjum dla uczniów z niepełnosprawnością intelektualną w stopniu lekkim, umiarkowanym i znacznym

- klasy I Zasadniczej Szkoły Zawodowej Specjalnej dla uczniów z niepełnosprawnością intelektualną w stopniu lekkim na kierunek: kucharz małej gastronomii

- klasy I Szkoły Przysposabiającej do Pracy dla uczniów z niepełnosprawnością umiarkowaną lub znaczną. Kandydaci do tej klasy realizują przysposobienie do pracy w zakresie kucharstwa, stolarstwa i krawiectwa.

Zasady rekrutacji

29.02.2012 r. w gościnnej hali sportowej Zespołu Szkół Specjalnych im. Jana Pawła II w Bielsku Podlaskim, odbyły się II Mistrzostwa Województwa Podlaskiego w Badmintonie. Organizatorem był Podlaski Oddział Wojewódzki Polskiego Towarzystwa Społeczno-Sportowego „Sprawni-Razem” oraz Zespół Szkół Specjalnych w Bielsku Podlaskim. Sześciu zawodników naszej szkoły pod kierunkiem p. D. Kozaczyńskiej i p. Ł. Buraka walczyło o jak najlepsze wyniki.

onkurs piosenki

22.02.12r. w naszym Ośrodku odbyła się XIV edycja wewnątrzszkolnego Konkursu Piosenki i Tańca: „Śpiewać każdy może”. Społeczność Ośrodka obserwowała zmagania  konkursowe uczniów, którzy zadeklarowali chęć wzięcia udziału w konkursie i prezentacji własnych umiejętności w kategorii: śpiew lub taniec. Repertuar był bardzo ciekawy, mogliśmy między innymi usłyszeć piosenki pt.: „Biorę urlop od Ciebie”, „Kołysanka dla nieznajomej”, „Kochałem”, „Nie daj się”, „Hej sokoły” i wiele innych. Podziwialiśmy prezentacje taneczne: układ „Wesołe dzieciaki z naszej paki”, sambę, taniec towarzyski w parze.

bal karnawałowy

21.02.2012r. w tzw. ostatki, odbył się w internacie bal karnawałowy, który był podsumowaniem projektu pod nazwą „W rytmie 5 kontynentów”. Pomysłodawcami balu byli wychowankowie grupy IV i kierownik internatu p. Beata Tur. Projekt zakładał zabawę opartą na poznawaniu kontynentów świata. Wychowankowie internatu podzieleni na 5 grup mieli za zadanie przygotowanie prezentacji podkreślającej specyfikę wylosowanego kontynentu. Grupa I wylosowała Amerykę Południową, grupa II – Azję, grupa III – Europę, grupa IV – Amerykę Północną, grupa V – Afrykę.

klasa II ULOS

Piątkowy wieczór i noc 17.02.2012r. na długo pozostanie w pamięci uczniów klasy II Uzupełniającego Liceum Ogólnokształcącego  i nauczycieli naszego Ośrodka. W ten dzień odbyła się pierwsza w historii naszej szkoły Studniówka. Uczniowie wraz z zaproszonymi osobami towarzyszącymi, pięknie zaprezentowali się licznie przybyłej kadrze, w tradycyjnym wykonaniu Poloneza. Nie obyło się bez zwyczajowej części artystycznej i podziękowań kadrze. Uroczysta chwila była okazją do przekazania życzeń naszym przyszłym absolwentom, za którymi na pewno będziemy tęsknić, kiedy opuszczą nasze progi. Wspaniała zabawa trwała do białego rana.

Uczniowie klasy II-III PdP pod kierunkiem nauczycieli Elżbiety Szomko i Anny Gałka we współpracy z pracownikiem Ośrodka – artystą rzeźbiarzem z zamiłowania Krzysztofem Wróblewskim wykonali prace: mini kapliczkę, serwetki, świeczniki. Prace te zostały przekazane Fundacji Sokólski Fundusz Lokalny z przeznaczeniem na aukcję XIV Balu Charytatywnego SFL, który odbył się 11 lutego 2012r. w naszym mieście. Dochód z aukcji będzie przeznaczony na stypendia dla młodzieży zdolnej.

kredki

Uczniowie Ośrodka wzięli udział w V edycji Wojewódzkiego Konkursu Plastycznego pod hasłem: „Zwierzę – prawdziwy przyjaciel” organizowanego w ramach akcji edukacyjnej „Jesteśmy jednym światem” pod patronatem Towarzystwa Opieki nad Zwierzętami w Polsce. Na konkurs wpłynęło ok. 600 prac. Jury postanowiło zakwalifikować do wystawy pokonkursowej prace naszych uczniów: Anety Greckiej, Marcina Stankiewicza, Roberta Bietkała. Do konkursu przygotowała uczniów nauczycielka p. Elżbieta Szomko. Uroczyste otwarcie wystawy dn. 23 lutego 2012 roku w Młodzieżowym Domu Kultury w Białymstoku. Serdecznie gratulujemy!!!