
Projekt systemowy Indywidualizacja procesu kształcenia uczniów klas 1-3 szkół podstawowych „Słoneczna edukacja - nauka przez zabawę”
realizowany przez SOSW Sokółka w Powiecie Sokólskim w ramach Programu Operacyjnego Kapitał Ludzki. Projekt współfinansowany przez Unię Europejską w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego.
22.02.2018r o godz. 10.00 na hali sportowej Zespołu Szkół Specjalnych im. Jana Pawła II w Bielsku Podlaskim odbyły się VIII Mistrzostwa Województwa Podlaskiego w Badmintonie.
Uczniowie Ośrodka Szkolno-Wychowawczego w Sokółce - Patryk i Mateusz z kl. IB wzięli udział w zmaganiach sportowych w kategorii chłopców starszych rozgrywając mecze systemem pucharowym do 2 wygranych setów. Rywalizowali z zawodnikami z Białegostoku, Siemiatycz i Bielska Podlaskiego. Nasi zawodnicy nie zdołali co prawda uplasować się na podium, ale emocji i ciekawych pojedynków nie brakowało. Chłopcy wykazali duże zaangażowanie, wolę walki sportowej i dużą chęć uczestnictwa w turnieju. Dali z siebie wszystko.
23.02.2018r. odbyła się kolejna transmisja Internetowego Teatru TVP dla Szkół. Do spektaklu przystąpiliśmy tym chętniej, ponieważ była to sztuka na podstawie książki Janusza Korczaka „Król Maciuś Pierwszy” - patrona naszej szkoły. Sztukę wystawił Teatr Banialuka w Bielsku-Białej.
„Niekonwencjonalna inscenizacja na motywach powieści Król Maciuś Pierwszy Janusza Korczaka w reżyserii Konrada Dworakowskiego jest próbą skonfrontowania klasycznej historii ze współczesnością. Budowana za pomocą obrazów, opowieść o samotności dziecka wobec zadań, które są ponad jego siły, odbiega od tradycyjnego, opartego na fabule sposobu narracji.
W dn. 26.02.2018r. na apelu szkolnym w SOSW w Sokółce odbyło się podsumowanie szkolnego konkursu plastycznego ph. „Najpiękniejsza maska karnawałowa” oraz wręczenie nagród laureatom. Celem konkursu było: kultywowanie tradycji związanych z okresem karnawału, rozwijanie inwencji twórczej, wrażliwości estetycznej, popularyzacja działań plastycznych, wzbogacanie i rozwijanie różnorodnych form i technik plastycznych, rozwijanie kreatywności i wrażliwości estetycznej oraz indywidualnych uzdolnień uczniów.
W imieniu Pana Starosty zapraszamy do wzięcia udziału w uroczystości Narodowego Dnia Pamięci Żołnierzy Wyklętych 1 marca o godz.17.00.
„Dzień Świętego Walentego
To dzień dobry dla każdego.
W tym dniu wszyscy to wyznają,
że chcą kochać i kochają”
Walentynkowy wieczór w internacie SOSW minął wszystkim w miłosnym klimacie. Młodzieżowa Rada Internatu pod opieką p. Z. Biernackiej przygotowała na tę okazję Pocztę Walentynkową. Wszyscy niecierpliwie oczekiwali na miłosne liściki i kartki. W tym dniu Święty Walenty nie zapomniał o nikim, nawet wychowawcy otrzymali tajemnicze miłosne wyznania.
Po tradycyjnych trzech dzwonkach zebraliśmy się pod świetlicą a tu drzwi zamknięte. Słychać piosenkę zespołu Ich Troje „Zawsze z Tobą chciałbym być przez całe lato” to zapowiadało że z Choinka Szkolna będzie przednia. Wspaniały głos Pawła z zespołu Deenim zapowiadał niesamowitą zabawę. Na rozgrzewkę „Czekolada” taneczny układ do piosenki „Chocolade” brawurowo prowadzony przez Angelikę z pomocą Pawła. A potem to już tylko tańce ,hulanki, swawole. Tańczyła ręka , tańczyła noga oraz głowa. I świetlica wypełniła się różnobarwną ferią świateł.
W tłusty czwartek Szkolny Klub „Jestem Wolontariuszem” Ośrodka Szkolno-Wychowawczego w Sokółce we współpracy ze Stowarzyszeniem „Barka” w Sokółce współorganizował warsztaty kulinarne „Rogaliki”. To kolejne działanie w ramach realizacji przedsięwzięcia „Przystanek Nadzieja”.
Na spotkanie zaprosiliśmy osoby niepełnosprawne z powiatu sokólskiego, które w trakcie zajęć prowadzonych przez panie: Elżbietę Szomko i Krystynę Stefanowicz uczyły się umiejętności pieczenia rogalików i sakiewek z dżemem, marmoladą. Wolontariusze z ośrodka wspierali przystankowiczów w praktycznych działaniach, ale także sami nabywali nowe wiadomości i umiejętności. Po raz kolejny okazało się, iż wspólna praca zbliża do siebie ludzi.
W dniu 08.02.2018 w Specjalnym Ośrodku Szkolno-Wychowawczym obchodziliśmy Dzień Bezpiecznego Internetu pod hasłem „Tworzymy Kulturę Szacunku w Sieci”. Spotkanie miało na celu przypomnienie dzieciom i młodzieży propagowania działań na rzecz bezpiecznego dostępu do zasobów internetowych. Organizatorki omówiły Zasady bezpiecznego Internetu angażując uczniów do swobodnych wypowiedzi i zadawania nurtujących pytań. Uczniowie wiedzą, jak należy poruszać się w Sieci, czym jest szacunek nie tylko do świata, innych ludzi, ale także do własnej osoby i jak ważna jest ochrona prywatności. Uczniowie na podstawie prezentowanych filmów mogli dowiedzieć się, że komunikowanie się w Internecie może tworzyć dobre i pozytywne relacje oparte na poszanowaniu drugiej osoby.
W dniach 18.01 - 30.01.2018r na dziesięcioro uczniów Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego w Sokółce przebywało na 12 dniowym obozie w Augustowie dofinansowanym ze środków PEFRON. Organizatorem wyjazdu było Podlaskie Stowarzyszenie Sportowe Osób Niepełnosprawnych ,,START" a do udziału w ,,Cyklu obozów usamodzielniajacych osoby niepelnosprawne" zaprosiła nas pani Czesława Kozłowska – wieloletni działacz tego stowarzyszenia.
Projekt pn. „KOMPETENTNI I WYKWALIFIKOWANI”
współfinansowany przez Unię Europejską w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego
Powiat Sokólski informuje, że w związku z realizacją projektu pn.: „Kompetentni i wykwalifikowani” współfinansowanego ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Podlaskiego na lata 2014 - 2020, Oś priorytetowa III Kompetencje i Kwalifikacje, Działanie 3.3 Kształcenie zawodowe młodzieży na rzecz konkurencyjności podlaskiej gospodarki, Poddziałanie 3.3.1 Kształcenie zawodowe młodzieży na rzecz konkurencyjności podlaskiej gospodarki – poza ZIT BOF, z dniem 7 lutego 2018 r. ogłasza I edycję naboru kandydatów na określone poniżej formy wsparcia objęte projektem:
- zajęcia dodatkowe podnoszące kompetencje kluczowe z języka angielskiego,
- zajęcia dodatkowe podnoszące kompetencje kluczowe w zakresie narzędzi technologii informacyjno – komunikacyjnych (ICT),
- dodatkowe zajęcia wyrównawcze z przedmiotów ogólnokształcących,
- dodatkowe zajęcia wyrównawcze z przedmiotów zawodowych,
- kursy specjalistyczne.