http://www.soswsokolka.pl/images/articles/kapita_ludzki_logo.jpg

http://www.soswsokolka.pl/images/articles/logo_ue.png

Projekt systemowy Indywidualizacja procesu kształcenia uczniów klas 1-3 szkół podstawowych „Słoneczna edukacja - nauka przez zabawę”
realizowany przez SOSW Sokółka w Powiecie Sokólskim w ramach Programu Operacyjnego Kapitał Ludzki. Projekt współfinansowany przez Unię Europejską w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego.

korczak

18.01.2012r. zainaugurowano ROK JANUSZA KORCZAKA. W bieżącym roku obchodzona jest 70 rocznica śmierci Korczaka i setna rocznica założenia przez niego Domu Sierot przy ulicy Krochmalnej w Warszawie. Dlatego bieżący rok ustanowiono - decyzją Sejmu Rzeczypospolitej Polskiej - Rokiem Janusza Korczaka. Inicjatywę w tej sprawie zgłosił Rzecznik Praw Dziecka Marek Michalak, a jego wniosek poparła sejmowa Komisja Kultury i Środków Przekazu, ministerstwa a także liczne organizacje pozarządowe. 

Obrazy newsów: sosw_wigilia17.jpg„Nad uśpioną Galileą
Światło mroki skrą przecięło
I poniosło wieść po świecie
Pan się rodzi w Nazarecie”.

W grudniowe popołudnie, tradycyjnie jak co roku, cała społeczność Ośrodka oraz zaproszeni goście zgromadzili się wspólnie na uroczystej Wigilii. Ten najbardziej magiczny wieczór w roku rozpoczął się od „Jasełek” w wykonaniu naszych wychowanków, które rozegrały się w niezwykłej „niebiańsko - piekielnej” scenerii.

Obrazy kategorii newsów: sosw_laureaci_konkursw_plastycznych.jpg

21.12.2011r. na apelu szkolnym społeczność ośrodka została zapoznana z wynikami konkursów plastycznych, w których udział brali uczniowie naszej szkoły: Wojewódzkiego Konkursu Plastycznego „Muzyka poważna w Twoich oczach”, którego organizatorem był Młodzieżowy Dom Kultury w Białymstoku, Konkursu Plastycznego „W harmonii z przyrodą”, zorganizowanego przez Dyrekcję Wdeckiego Parku Krajobrazowego w Osiu oraz Międzyszkolnego Konkursu Plastycznego „Wkrótce Święta”, którego organizatorem był Zespół Szkół Ogólnokształcących w Sokółce.

Obrazy: sosw_wigilia_harcerska.jpg

15.12.2011r., tuż przed świętami Bożego Narodzenia harcerze z 2 DH NS „Traperki” spotkali się na Wigilii harcerskiej, w której przygotowania aktywnie się włączyli. Podczas spotkania nie mogło zabraknąć dzielenia się opłatkiem, składania życzeń, śpiewania kolęd, które wprowadziły wszystkich w świąteczny nastrój. Atrakcję stanowiły zimne ognie, które wywołały uśmiech na twarzach harcerzy. Spotkanie opłatkowe przebiegło w miłej i przyjaznej atmosferze. Organizatorem była  p. Marta Biedź.

Obrazy: sosw_siatkwka.jpg

14.12.2011r. na sali gimnastycznej w ZSZ w Sokółce odbył się VI Szkolny Turniej Piłki Siatkowej. Trzy drużyny z naszej szkoły (zawodnicy zrzeszeni w sekcji PTSS Sprawni Razem), rozegrały 6 meczy. I miejsce zajęła drużyna Czarnych, II miejsce – drużyna Czerwonych, III miejsce – drużyna Żółtych.

 

Telewizyjna emisja programu odbędzie się dnia 25.12.2011r. o godz. 13.40 na kanale telewizji itv, w programie SHORTCUT.

Obrazy: sosw_tv.jpg

13.12.2011r. nasz ośrodek odwiedziła ekipa telewizyjna, która realizowała program z udziałem naszych uczniów i gwiazd disco polo. Gościli u nas p. Marcin Siegieńczuk znany m.in. z zespołu Toples, p. Tomasz Czech, muzyk współpracujący z p. Marcinem, znana wokalistka p. Magdalena Niewińska oraz jako prowadząca program ShortCut Disco Polo p. Eva Basta. Tematem przewodnim audycji były przygotowania do świąt w ośrodku. Gwiazdy uczyły się robić stroiki, ozdoby choinkowe, pocztówki oraz piec pierniczki. Znalazł się też czas na wspólne muzykowanie i śpiewanie kolęd.

Zwiedzanie wystawy w Muzeum Ikon w SupraśluW dniach 24.11.2011r. i 08.12.2011r. uczniowie z klasy II ULOS pod opieką pani Magdaleny Słyż i pani Elżbiety Margielewicz uczestniczyli w wycieczce do Muzeum Ikon, utworzonego na terenie prawosławnego monasteru w Supraślu, który ma ponad pięćsetletnią tradycję. W muzeum uczniowie obejrzeli pierwszą stałą ekspozycję – „Ikona. Obraz i słowo – między tym, co ulotne, a wieczne”, obejmującą około 300 ikon, przedmiotów sakralnych i unikalnych fresków. Wirtualnie można ją obejrzeć tutaj.

Obrazy newsów: sosw_harcerze2.jpg

W dniu Mikołajek – 06.12.2011r. harcerze z 2 DH NS „Traperki” pod opieką p. Marty Biedź i p. Małgorzaty Zarachowicz udali się z wizytą do Samodzielnego Publicznego Zakładu Pielęgnacyjno – Opiekuńczego w Krynkach. Celem wizyty było złożenie pensjonariuszom życzeń z okazji zbliżających się Świąt Bożego Narodzenia oraz wręczenie mikołajkowych upominków w postaci pierniczków.

Obrazy: sosw_konkurs_plastyczny.jpg05.12.2011r. został zorganizowany apel ogólnoszkolny, na którym zapoznano społeczność ośrodka z wynikami konkursu plastycznego ph.: „Aby ziemia była piękna”. Organizatorem konkursu była Filia Nr 1 Biblioteki Publicznej w Sokółce. Prace plastyczne Małgorzaty Wysockiej i Anny Czarnomysej nagrodzono I miejscem. Uczennice wykonały prace na zajęciach koła plastyczno – tanecznego „Uczeń Artystą” pod kierunkiem p. Elżbiety Szomko.

03.12.2011r. zawodnicy z naszej szkoły należący do Sekcji Sportowej „Sprawni Razem”, tj.: Marcin Charyło, Dawid Nadolny, Krystian Hardziej, Adrian Hołownia, Zbigniew Karpowicz, Krzysztof Możejko pod opieką pani Doroty Kozaczyńskiej i pana Łukasza Buraka wzięli udział w X Regionalnym Turnieju Tenisa Stołowego Szkół i Placówek Specjalnych w Białymstoku.

Rozstrzygnięcie przetargu nieograniczonego

Protokół postępowania w trybie przetargu nieograniczonego na zakup i sukcesywną dostawę artykułów spożywczych do Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego im. Janusza Korczaka w Sokółce.