http://www.soswsokolka.pl/images/articles/kapita_ludzki_logo.jpg

http://www.soswsokolka.pl/images/articles/logo_ue.png

Projekt systemowy Indywidualizacja procesu kształcenia uczniów klas 1-3 szkół podstawowych „Słoneczna edukacja - nauka przez zabawę”
realizowany przez SOSW Sokółka w Powiecie Sokólskim w ramach Programu Operacyjnego Kapitał Ludzki. Projekt współfinansowany przez Unię Europejską w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego.

Obrazy: sosw_wicemarszaek.jpg29.09.2011r. o godzinie 10.00 SOSW w Sokółce odwiedził wicemarszałek województwa podlaskiego – Mieczysław Kazimierz Baszko w towarzystwie harcerzy z 8 DH „Białe Kruki” z Moniek. Cel wizyty stanowiło przekazanie naszym wychowankom plecaków z wyposażeniem w ramach akcji prowadzonej przez Europejskie Centrum Młodzieży i Rozwoju Demokracji Lokalnej w Mońkach pod kierownictwem pana Krzysztofa Pochodowicza we współpracy z wymienioną powyżej drużyną harcerską „Białe Kruki”.

Obrazy: sosw_swiatla.png

21.09.2011r. o godz. 9.00 w naszej szkole odbyło się spotkanie ze stażystkami z Komendy Powiatowej Policji w Sokółce. Panie przeprowadziły zajęcia o tematyce bezpiecznego poruszania się po drogach, zwracając szczególną  uwagę na zachowanie bezpieczeństwa i ostrożności podczas drogi do i ze szkoły. Ciekawym dodatkiem był film edukacyjny, podczas którego uczniowie klas SPL, SPU i GU mogli wykazać się wiedzą odnośnie poruszanego zagadnienia. Prelekcja była bardzo pouczająca. Organizatorem spotkania była p. Zuzanna Szarkowska – Czeczko.

 

Obrazy newsów: sosw_sprztanie_wiata.jpg

16.09.2011r. w godzinach 10.00 - 11.30 uczniowie Specjalnego Ośrodka Szkolno - Wychowawczego w Sokółce wzięli udział w akcji „Sprzątanie świata – Polska 2011” pod hasłem: „LASY TO ŻYCIE – CHROŃMY JE!”. Celem przedsięwzięcia było budzenie i wzmacnianie świadomości ekologicznej poprzez zachęcanie do dbania o czystość naturalnego środowiska.

Obrazy artykułów: sosw_warszawa7.jpgW dniach 14–15 września grupa uczniów naszego ośrodka uczestniczyła w wycieczce do Warszawy. Program wyjazdu był bardzo interesujący. Po przybyciu do stolicy i rozgoszczeniu się w przyjaznych progach Zespołu Szkól Specjalnych na ulicy Weterynaryjnej, uczniowie brali udział w ciekawych zajęciach arteterapii na temat: „Magia soli”. Wieczorem odbyły się pasjonujące rozgrywki w kręgielni Hula Kula  oraz wieczorny spacer po stolicy, która po zachodzie słońca, w świetle neonów wygląda niezwykle.

Obrazy: ognisko.jpg

Dnia 05.10.2011r. po południu, jak co roku w internacie odbyło się ognisko integracyjne dla wszystkich grup. Witając nowy rok szkolny w internacie, szczególnie serdecznie powitaliśmy w naszej społeczności nowoprzybyłych wychowanków. Z tej okazji wychowawcy zorganizowali ciekawe gry i zabawy, które sprzyjały lepszemu poznaniu i wspólnej zabawie. Wychowankowie mieli okazję dowiedzieć się o sobie więcej i oswoić się z nowym miejscem. Dobre humory i apetyty dopisywały wszystkim uczestnikom, szczególnie że w menu nie zabrakło kiełbasek i ziemniaków z ogniska. Z niecierpliwością czekamy na kolejne takie ognisko!

Obrazy: sosw_rozp1.jpgPierwszego września jak co roku zebraliśmy się, aby oficjalnie pożegnać wakacje i powitać nowy rok szkolny. Z wielką powagą odśpiewaliśmy hymn państwowy i wysłuchaliśmy przemówienia Pani Dyrektor ośrodka Marty Tolko-Kuziuty. Szczególnie ciepło powitani zostali nowi uczniowie, którzy złożyli ślubowanie na sztandar ośrodka.