Projekt systemowy Indywidualizacja procesu kształcenia uczniów klas 1-3 szkół podstawowych „Słoneczna edukacja - nauka przez zabawę”
realizowany przez SOSW Sokółka w Powiecie Sokólskim w ramach Programu Operacyjnego Kapitał Ludzki. Projekt współfinansowany przez Unię Europejską w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego.
Podstawą pracy na lekcji wychowania fizycznego jest dogłębne poznanie psychofizycznych możliwości każdego dziecka. Do najważniejszych zasad pracy na lekcji należy: dostosowywanie tempa pracy do możliwości ucznia, indywidualizacja w zakresie metod, form i środków dydaktycznych, stosowanie pozytywnego motywowania, unikanie rywalizacji.
Stowarzyszenie
na Rzecz Wspierania
Osób Niepełnosprawnych
„Pod Skrzydłami”
Zaprasza na
Karnawałowy Bal Charytatywny,
Pod Honorowym Patronatem Starosty Sokólskiego
Organizowany pod hasłem
„Bawimy się, aby pomóc”
który odbędzie się w Sali Bankietowej Centuria ( ul. Witosa 137)
w dniu 06 lutego 2016 r.
Początek balu o godz. 19.00.
Zapewniamy pełne wyżywienie - swojskie frykasy oraz wspaniałą zabawę przy muzyce zespołu JUNIOR z Białegostoku.
W programie również loteria i aukcja prac dzieci
Organizatorzy Balu całkowity dochód przeznaczają na turnus rehabilitacyjny podopiecznych Stowarzyszenia.
Bilety w cenie 250 zł od pary
Sprzedaż biletów
tel. 791514423
tel. 795661771
tel. 501668775
tel. 501102717
Na początku grudnia w naszej szkole odbyły się zajęcia plastyczne, podczas których chętni uczniowie ze szkoły podstawowej własnoręcznie tworzyli pocztówki świąteczne na Konkurs Plastyczny ph: „Bożonarodzeniowa Kartka”. Konkurs został ogłoszony przez Filię Biblioteczną Nr 1 w Sokółce. Miał na celu przybliżenie i zainteresowanie dzieci tradycją związaną z Bożym Narodzeniem oraz rozwijanie wyobraźni plastycznej i kreatywności. Zajęcia plastyczne zorganizowały panie Katarzyna Zalewska i Agnieszka Ambrożko w ramach Programu Rządowego „Książki naszych marzeń”, którego jednym z działań jest podjęcie przez szkołę współpracy z bibliotekami publicznymi i publicznymi bibliotekami pedagogicznymi.
Niech czas Bożego Narodzenia upłynie w atmosferze ciepła i miłości
a zbliżający się Nowy Rok 2016 spełni wszelkie oczekiwania
i będzie pełen szczęśliwych dni.
życzy Dyrekcja, Nauczyciele, Pracownicy i Uczniowie
Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego w Sokółce
Grudzień to radosny czas oczekiwania na Boże Narodzenie i wszystko, co z nim związane – wigilijną kolację, choinkę, rodzinną atmosferę.
Nasi uczniowie również czekają na te wyjątkowe chwile. Swoje odczucia i emocje wyrazili przepięknie w pracach plastycznych, które zostały wyróżnione w Międzyszkolnym Konkursie Wkrótce Święta.
17.12.2015 przedstawiciele szkolnego klubu wolontariusza SOSW w Sokółce wspólnie z przedstawicielami przedszkolnego klubu wolontariusza Przedszkola nr 1 odwiedzili Starostę Powiatu Sokólskiego oraz Burmistrza Sokółki z życzeniami świąteczno-noworocznymi oraz prezentami- stroikami świątecznymi. Wolontariusze poznali władze naszego miasta i powiatu, a spotkania przebiegły w miłej, świątecznej atmosferze.
„Do naszych serc, do wszystkich serc uśpionych
Dziś zabrzmiał dzwon, już człowiek obudzony.
Bo nadszedł czas i dziecię się zrodziło.
A razem z Nim, maleńka przyszła miłość”.
W grudniowe popołudnie, tradycyjnie jak co roku, cała społeczność Ośrodka oraz zaproszeni goście zgromadzili się wspólnie na uroczystej Wigilii.
Grudzień dla wielu uczniów ze szkoły podstawowej jest miesiącem pełnym magii i radości. To czas wykonywania ręcznych pocztówek bożonarodzeniowych, ozdób choinkowych, czy też świątecznych dekoracji klasowych. Taka dekoracja „drzewko wigilijne” powstało na zajęciach z arteterapii w klasie 3-5 SPU, do wykonania której potrzebowaliśmy dłoni, nożyczek, kleju, papierów kolorowych i brokatowych. Uczniowie mieli za zadanie odrysować na kartkach koloru zielonego swoje dłonie, po czym je wyciąć, następnie na szarym papierze ułożyć z nich kształt choinki i przykleić. Wielką radość sprawiło nam dekorowanie choinki. Z papierów brokatowych powstały piękne łańcuchy i ozdoby choinkowe, które przykleiliśmy na nasze drzewko.
Agnieszka Ambrożko
Matematyka to przedmiot specyficzny. Podkreśla związek tego co symboliczne z tym, co rzeczywiste, tego co abstrakcyjne z tym co konkretne i na tym buduje system wiedzy, który można wykorzystać w realnych, życiowych sytuacjach. Ten praktyczny aspekt jest szczególnie podkreślany w szkole specjalnej. Zadania są dostosowane do indywidualnych możliwości każdego ucznia. Podstawową zasadą nauczania jest zasada poglądowości. Uczniowie najpierw oglądają, rysują, odwołują się do własnych doświadczeń i konkretów.
W dniu 10 grudnia 2015r grupa uczniów SOSW w składzie: Krystyna, Karolina, Sandra, Michał, Damian i Michał wybrali się do Ośrodka Edukacji Ekologicznej Muzeum Podlaskiego w Wasilkowie. Głównym punktem naszej wycieczki była Sokolarnia. Prelekcja dotyczyła ptaków drapieżnych.
Sokół wędrowny, raróg, orzeł przedni, sowy: płomykówka i puszczyk - to te ptaki były bohaterami wszystkich ciekawych opowieści. Nasz przewodnik, pan Kamil Borowski, opowiadał o zwyczajach, biologii, zachowaniach tych ptaków oraz przytoczył mnóstwo ciekawych historii z ich życia.
Wiedza o społeczeństwie to przedmiot humanistyczny obejmujący zagadnienia społeczne, polityczne i ekonomiczne. Ma bezpośredni związek z życiem codziennym, sytuacją społeczną, polityczną i gospodarczą Polski oraz współczesnego świata.
Jest on niezwykle ważny, ponieważ umożliwia kształtowanie wśród uczniów właściwych postaw obywatelskich i zachowań demokratycznych. Celem nauczania przedmiotu jest wyposażenie uczniów w podstawową wiedzę i umiejętności pozwalające na prawidłowe funkcjonowanie we współczesnym świecie. oraz wdrażanie uczniów do samodzielności, pomoc w podejmowaniu decyzji dotyczącej kierunku dalszej edukacji i przygotowanie do aktywnego udziału w życiu społecznym.