http://www.soswsokolka.pl/images/articles/kapita_ludzki_logo.jpg

http://www.soswsokolka.pl/images/articles/logo_ue.png

Projekt systemowy Indywidualizacja procesu kształcenia uczniów klas 1-3 szkół podstawowych „Słoneczna edukacja - nauka przez zabawę”
realizowany przez SOSW Sokółka w Powiecie Sokólskim w ramach Programu Operacyjnego Kapitał Ludzki. Projekt współfinansowany przez Unię Europejską w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego.

Telewizyjna emisja programu odbędzie się dnia 25.12.2011r. o godz. 13.40 na kanale telewizji itv, w programie SHORTCUT.

Obrazy: sosw_tv.jpg

13.12.2011r. nasz ośrodek odwiedziła ekipa telewizyjna, która realizowała program z udziałem naszych uczniów i gwiazd disco polo. Gościli u nas p. Marcin Siegieńczuk znany m.in. z zespołu Toples, p. Tomasz Czech, muzyk współpracujący z p. Marcinem, znana wokalistka p. Magdalena Niewińska oraz jako prowadząca program ShortCut Disco Polo p. Eva Basta. Tematem przewodnim audycji były przygotowania do świąt w ośrodku. Gwiazdy uczyły się robić stroiki, ozdoby choinkowe, pocztówki oraz piec pierniczki. Znalazł się też czas na wspólne muzykowanie i śpiewanie kolęd.

Zwiedzanie wystawy w Muzeum Ikon w SupraśluW dniach 24.11.2011r. i 08.12.2011r. uczniowie z klasy II ULOS pod opieką pani Magdaleny Słyż i pani Elżbiety Margielewicz uczestniczyli w wycieczce do Muzeum Ikon, utworzonego na terenie prawosławnego monasteru w Supraślu, który ma ponad pięćsetletnią tradycję. W muzeum uczniowie obejrzeli pierwszą stałą ekspozycję – „Ikona. Obraz i słowo – między tym, co ulotne, a wieczne”, obejmującą około 300 ikon, przedmiotów sakralnych i unikalnych fresków. Wirtualnie można ją obejrzeć tutaj.

Obrazy newsów: sosw_harcerze2.jpg

W dniu Mikołajek – 06.12.2011r. harcerze z 2 DH NS „Traperki” pod opieką p. Marty Biedź i p. Małgorzaty Zarachowicz udali się z wizytą do Samodzielnego Publicznego Zakładu Pielęgnacyjno – Opiekuńczego w Krynkach. Celem wizyty było złożenie pensjonariuszom życzeń z okazji zbliżających się Świąt Bożego Narodzenia oraz wręczenie mikołajkowych upominków w postaci pierniczków.

Obrazy: sosw_konkurs_plastyczny.jpg05.12.2011r. został zorganizowany apel ogólnoszkolny, na którym zapoznano społeczność ośrodka z wynikami konkursu plastycznego ph.: „Aby ziemia była piękna”. Organizatorem konkursu była Filia Nr 1 Biblioteki Publicznej w Sokółce. Prace plastyczne Małgorzaty Wysockiej i Anny Czarnomysej nagrodzono I miejscem. Uczennice wykonały prace na zajęciach koła plastyczno – tanecznego „Uczeń Artystą” pod kierunkiem p. Elżbiety Szomko.

03.12.2011r. zawodnicy z naszej szkoły należący do Sekcji Sportowej „Sprawni Razem”, tj.: Marcin Charyło, Dawid Nadolny, Krystian Hardziej, Adrian Hołownia, Zbigniew Karpowicz, Krzysztof Możejko pod opieką pani Doroty Kozaczyńskiej i pana Łukasza Buraka wzięli udział w X Regionalnym Turnieju Tenisa Stołowego Szkół i Placówek Specjalnych w Białymstoku.

Rozstrzygnięcie przetargu nieograniczonego

Protokół postępowania w trybie przetargu nieograniczonego na zakup i sukcesywną dostawę artykułów spożywczych do Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego im. Janusza Korczaka w Sokółce.

27.11.2012 r. klasa I, II, III Zasadniczej Szkoły Zawodowej SOSW o profilu „kucharz” uczestniczyła w wycieczce do restauracji „Verde” w Sokółce. Celem wycieczki było zwiedzanie obiektu gastronomicznego w środowisku lokalnym. Uczniowie obejrzeli salę konsumencką, kuchnię, zmywalnię, hotel, poprawnie nakryty stół, właściwie dobraną zastawę i bieliznę stołową. Zapoznali się z pracą kelnera, barmana, kucharki. Wycieczka wszystkim bardzo się podobała.

Obrazy: sosw_bal_strachw_3.jpg24.11.2011r. w internacie ośrodka już po raz kolejny odbył się „Bal Strachów”. Na to spotkanie z duchami i upiorami wszystkie małe i duże strachy czekały z niecierpliwością. Każdy chciał raz w roku włożyć przygotowane przez siebie straszne kostiumy i wspólnie się pobawić.

 

23. 11. 2011 r. w świetlicy szkolnej odbyła się impreza andrzejkowa, w której udział wzięli wszyscy uczniowie i nauczyciele ośrodka. Uroczystość rozpoczęło wystąpienie trzech wróżek, w których role wcieliły się uczennice klasy PdP. Dziewczynki wprowadziły wszystkich zgromadzonych w atmosferę magii poprzez barwne przedstawienie historii obrzędów andrzejkowych. Następnie każdy z wychowanków mógł wziąć udział w specjalnie na tą okazję przygotowanych wróżbach. Można było odczytać swoją przyszłość z wosku, otrzymać cenne wskazówki poprzez przebicie kolorowych balonów, dowiedzieć się jakie imię będzie nosić przyszły wybranek lub wybranka, a także poznać przeznaczenie, odkrywając magiczne karty.

Obrazy newsów: sosw_zdjcie_ze_starost_soklskim.jpg

17.11.2011r. odbył się I Podlaski Memoriał im. Waldemara Kikolskiego w Sztafetowych Biegach Przełajowych. Organizatorem i gospodarzem imprezy był Specjalny Ośrodek Szkolno – Wychowawczy im. W. Kikolskiego w Białymstoku, który w ten sposób uczcił pamięć swojego patrona. Drużyny biorące udział w zawodach reprezentowały wyrównany poziom sportowy, dlatego emocji nie brakowało.

Obrazy: sosw_matp.jpg

14.11.2011r. w naszej placówce obchodziliśmy już VI SZKOLNY DZIEŃ AKTYWNOŚCI MOTORYCZNEJ. Jest to program rehabilitacyjno-treningowy dla osób, które z różnych przyczyn nie mogą brać udziału w Oficjalnych Dyscyplinach Sportowych Olimpiad Specjalnych. Zawody zorganizowały panie: Elżbieta Margielewicz, Małgorzata Zarachowicz, Anna Gałka, Marta Biedź i Agnieszka Ambrożko.