http://www.soswsokolka.pl/images/articles/kapita_ludzki_logo.jpg

http://www.soswsokolka.pl/images/articles/logo_ue.png

Projekt systemowy Indywidualizacja procesu kształcenia uczniów klas 1-3 szkół podstawowych „Słoneczna edukacja - nauka przez zabawę”
realizowany przez SOSW Sokółka w Powiecie Sokólskim w ramach Programu Operacyjnego Kapitał Ludzki. Projekt współfinansowany przez Unię Europejską w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego.

Zarząd Powiatu Sokólskiego ogłasza konkurs na kandydata na stanowisko dyrektora Zespołu Szkół w Sokółce,
ul. A. Mickiewicza 11. Ogłoszenie do pobrania tutaj.

Spotkanie w ośrodku

Na początku kwietnia informowaliśmy, że w związku z obchodami Roku Korczakowskiego nasze uczennice pod opieką p. Grażyny Tymoszuk i p. Moniki Mróz odwiedzały sokólskie szkoły i przedszkola w celu przybliżenia dzieciom sylwetki i twórczości naszego patrona Janusza Korczaka. Artykuł do przeczytania tutaj.
Inicjatywa wciąż trwa, w związku z czym w dniu 27 kwietnia gościliśmy w naszej szkole dzieci z przedszkola w Czarnej Białostockiej, które obejrzały przedstawienie o Kajtusiu Czarodzieju oraz zwiedziły nasza placówkę.

Obrazy: dsc06206.jpg

07.05.2012r. odbył się apel upamiętniający 221 Rocznicę Uchwalenia Konstytucji 3 Maja oraz Dnia Flagi Rzeczypospolitej Polskiej. Przypomnieliśmy sobie karty historii, by czerpać z nich siłę i mądrość, by pielęgnować naszą niezależność i tożsamość narodową, by budować współczesną kulturę i tradycję Europy. W apelu wzięły udział uczennice klas: III GU, I- III PdP. Tekst, oprawę muzyczną i dekorację przygotowały panie Małgorzata Zarachowicz i Marta Biedź.

Rocznica Uchwalenia Konstytucji 3 Maja03.05.2012r. poczet sztandarowy z naszego Ośrodka uczestniczył w miejskich obchodach Rocznicy Uchwalenia Konstytucji 3 Maja. Uroczystość rozpoczęła się mszą św. w intencji naszej Ojczyzny w Kościele p.w. św. Antoniego w Sokółce, następnie odbył się przemarsz ulicami miasta na Plac Piłsudskiego w Sokółce, gdzie reprezentanci sokólskich szkół i zakładów pracy oddali hołd pod pomnikiem Marszałka oraz złożyli wieńce i kwiaty.

Zakończenie roku klasy II Uzupełniającego Liceum Ogólnokształcącego27.04.2012r. po raz ostatni zabrzmiał dzwonek uczniom klasy II Uzupełniającego Liceum Ogólnokształcącego. Uroczystaość rozpoczęła się od wprowadzenia sztandaru i odśpiewania hymnu państwowego. Pożegnalne przemówienie wygłosiła Pani Dyrektor Marta Tolko-Kuziuta, w którym dziękowała za wszystkie lata spędzone w szkole, gratulowała sukcesów i życzyła powodzenia w dalszym życiu i dalszej edukacji.

Obrazy newsów: sosw_dni_otwarte.jpgW związku z naborem kandydatów na uczniów SOSW w Sokółce, w dniach 23 i 27 kwietnia 2012r. odbyły się Dni Otwarte. Naszą placówkę odwiedzili rodzice i opiekunowie oraz inne osoby zainteresowane specyfiką pracy naszego Ośrodka.
Każdy gośc mógł zwiedzić placówkę, uzyskać informację na temat systemu kształcenia, obejrzeć prezentacje filmowe oraz otrzymać foldery informacyjne.

Pożegnalne zdjęcie wychowanków internatu kończących Uzupełniające Liceum Ogólnokształcące26.04.2012r. odbyło się uroczyste pożegnanie wychowanków internatu, absolwentów Uzupełniającego Liceum Ogólnokształcącego z naszego Ośrodka. Młodsi koledzy przy wsparciu wychowawców: p. Beaty Tur, p. Katarzyny Dylewskiej i p. Zyty Biernackiej żegnali swoich starszych kolegów i koleżanki specjalnie przygotowaną na tą okazję częścią artystyczną. Było uroczyste przemówienie, życzenia, pyszny tort, pożegnalne upominki i łzy wzruszenia...

sosw_wiosenne biegi przełajowe25.04.2012r. w Parku Miejskim w Białymstoku odbyły się XIII Mistrzostwa Województwa Podlaskiego w Wiosennych Biegach Przełajowych, zorganizowane przez Podlaski Oddział Wojewódzki PTSS „Sprawni – Razem” oraz Zespół Szkół Nr 16 w Białymstoku.
W zawodach wystartowała reprezentacja naszej szkoły w składzie: Anna Czarnomysa, Zbigniew Sienkiewicz, Adrian Gilewski, Adrian Hołownia, Rafał Grynczel.
 

Obrazy newsów: straznik_lasu2.jpg26.04.2012r. podczas apelu szkolnego, w którym uczestniczyła cała społeczność ośrodka przedstawiono wyniki II edycji konkursu plastycznego pt. „Strażnik lasu 2012” zorganizowanego przez Nadleśnictwo Czarna Białostocka.
W konkursie wyróżnienia otrzymali Jarosław Stankiewicz, Martyna Krempa, Aneta Grecka i Justyna Jackiewicz, wszyscy wykonali prace pod kierunkiem p. Elżbiety Szomko za co otrzymali dyplomy i nagrody rzeczowe.

26.04.2012r. podczas apelu szkolnego przedstawiono protokół z rozstrzygnięcia II Ogólnopolskiego Konkursu Plastycznego pod hasłem „Błogosławiony Jan Paweł II” zorganizowanego w Specjalnym Ośrodku Szkolno-Wychowawczym dla Dzieci Słabo Widzących i Niewidomych im. Zofii Książek-Bregułowej w Dąbrowie Górniczej. Celem konkursu było: przybliżenie postaci Jana Pawła II, przypomnienie podstawowych wartości, które głosił Jan Paweł II oraz pobudzenie aktywności twórczej uczniów.

dzień ziemi25.04.2012r. w naszym ośrodku odbyła się coroczna impreza pod hasłem: „Kochamy przyrodę” w ramach obchodów Dnia Ziemi oraz Dnia Matematyczno – Przyrodniczego.
W krótkiej inscenizacji przyrodniczo – ekologicznej pt.: „Piękno Ziemi, piękno wiosny” wzięli udział m.in. członkowie Koła Ekologicznego. Przesłaniem prezentacji był apel o szacunek do przyrody oraz preferowanie zdrowego stylu życia.