http://www.soswsokolka.pl/images/articles/kapita_ludzki_logo.jpg

http://www.soswsokolka.pl/images/articles/logo_ue.png

Projekt systemowy Indywidualizacja procesu kształcenia uczniów klas 1-3 szkół podstawowych „Słoneczna edukacja - nauka przez zabawę”
realizowany przez SOSW Sokółka w Powiecie Sokólskim w ramach Programu Operacyjnego Kapitał Ludzki. Projekt współfinansowany przez Unię Europejską w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego.

Spotkanie Osób Niepełnosprawnych

25.04.2012r. uczniowie klas II-III GU i I-III PdP pod opieką p. Lucyny Taudul uczestniczyli w Spotkaniu Osób Niepełnosprawnych w Kawiarni Lira Sokólskiego Ośrodka Kultury. Uczniowie obejrzeli część artystyczną w wykonaniu uczestników WTZ w Sokółce. Naszą placówkę reprezentowali  Sylwia Żebrowska i Michał Gonczaruk, którzy zaśpiewali kilka piosenek. Akompaniowała im p. Zyta Biernacka i p. Katarzyna Dylewska.

Karaoke

23.04.2012r. w internacie naszego ośrodka odbył się festiwal karaoke zorganizowany dla wszystkich wychowanków. Każdy mógł spróbować swoich sił i zaprezentować się w wybranym repertuarze. Nie zabrakło przebojów takich zespołów jak: „Ich troje”, „Łzy”, „Feel”, Budka Suflera” czy „Fasolki”. Najlepsze wykonania zostały nagrodzone olbrzymimi brawami. Wszyscy bawiliśmy się świetnie i milo spędziliśmy popołudnie.

Obrazy: sosw_nadolny_dyplom.jpg

20.04.2012r. Komisja Konkursowa rozstrzygnęła XXXIV Edycję Wojewódzką Ogólnopolskiego Konkursu Twórczości Plastycznej Dzieci i Młodzieży Szkolnej ph. „Krajobraz Polski - Tradycje, Współczesność, Przyszłość" - Białystok 2012.
Miło nam poinformować, że wśród 768 prac, które napłynęły ze 102 placówek na etap wojewódzki, komisja wyróżniła pracę naszego ucznia Dawida Nadolnego, którego przygotowała do konkursu p. Beata Tur.

 

Obrazy newsów: titanic.jpg

19.04.2012r. wychowankowie grupy IV z internatu SOSW w Sokółce uczestniczyli w wyjeździe do kina „Helios” w Białymstoku na film „Titanic”. Dzięki możliwości specjalnego odbioru w formacie 3D obejrzany film dostarczył młodzieży wielu niezapomnianych wrażeń i przeżyć. Wyjazd zorganizowały wychowawczynie grupy IV- p. Beata Tur, Zyta Biernacka, Katarzyna Dylewska.

 

 

VII Podlaski Mityng w Biegach Przełajowych Olimpiad Specjalnych

„Pragnę zwyciężyć, lecz jeśli nie będę mógł zwyciężyć, niech będę dzielny w swym wysiłku”- taka przysięga wybrzmiała dnia 17 kwietnia 2012 roku na murawie stadionu sokólskiego OSiR-u podczas VII Podlaskiego Mityngu w Biegach Przełajowych Olimpiad Specjalnych pod Honorowym Patronatem Starosty Sokólskiego.
Do rywalizacji przystąpili przedstawiciele ośmiu sekcji sportowych, które działają przy placówkach szkolno – wychowawczych dla uczniów z niepełnosprawnością intelektualną w naszym regionie.

Miło nam poinformować, że już po raz czwarty nasza placówka wzieła udział w międzynarodowej Akcji Dnia Bezpiecznego Internetu organizowanej corocznie w Polsce przez Fundację Dzieci Niczyje oraz Naukową i Akademicką Sieć Komputerową (NASK) - realizatorów unijnego programu "Safer Internet". Nasze działania zgłosiliśmy do bazy danych organizatorów krajowych i otrzymaliśmy zaświadczenie oficjanie potwierdzające nasz udział.

Męki Pańskiej w wykonaniu wychowanków internatu

04.04.2012r. w naszym Ośrodku odbyło się uroczyste spotkanie z okazji zbliżających się Świąt Wielkiej Nocy. Spotkanie zostało przygotowane przez wychowawców Internatu SOSW pod kierownictwem p. Beaty Tur. Cała społeczność Ośrodka - wychowankowie, kadra i pracownicy zebrali się, aby wspólnie świętować i kultywować polskie tradycje wielkanocne.

 

 

Obrazy newsów: pocztwka_wielkanocna.jpg

Z wielką przyjemnością poinformowano nas, iż dnia 3.04.2012r. odbyło się  rozstrzygnięcie II Wojewódzkiego Konkursu Plastycznego pt.: „Pocztówka wielkanocna” ogłoszonego przez Zespół Szkół Nr 13 w Białymstoku.  Celem konkursu było kultywowanie wielkanocnych tradycji chrześcijańskich. Na konkurs wpłynęło 153 prace z 12 szkół.

 

sosw_nasze przedtawicielki

W ostatnich dwóch tygodniach marca nasze uczennice: Joanna Klimuszko, Małgorzata Wysocka, Renata Furman i Monika Matel pod opieką p. Moniki Mróz i p. Grażyny Tymoszuk odwiedzały sokólskie szkoły i przedszkola w celu przybliżenia dzieciom twórczości naszego patrona. Podczas spotkań nauczycielki przedstawiły biografię Janusza Korczaka, a uczennice przeczytały I rozdział książki „Kajtuś Czarodziej” pt. „Kajtuś lubi się zakładać”. Następnie dzieci mogły obejrzeć teatr pacynkowy do wybranego fragmentu. Podsumowaniem spotkania było wykonanie przez młodych widzów plakatu Kajtusia Czarodzieja.

XIII Mistrzostwa Województwa Podlaskiego w Tenisie Stołowym

24.03.2012r. w gościnnej sali gimnastycznej Ośrodka Szkolno-Wychowawczego w Długoborzu k. Zambrowa, odbyły się XIII  Mistrzostwa Województwa Podlaskiego w Tenisie Stołowym zorganizowane przez Podlaski Oddział Wojewódzki Polskiego Towarzystwa Społeczno-Sportowego „Sprawni-Razem” oraz OSW w Długoborzu.

 

Wizyta przedstawiciela policjiZ okazji obchodów Roku Korczakowskiego, w internacie SOSW w Sokółce realizowany jest projekt edukacyjno-wychowawczy p.h. „Janusz Korczak - przyjacielem dziecka”. W ramach działań podjętych w związku z realizacją projektu, w dn. 20.03.2012 r. odwiedził nas przedstawiciel Komendy Policji w Sokółce p. Grzegorz Stasiełuk. Tematem spotkania było: „Jak reagować kiedy łamane są podstawowe prawa człowieka”. Pan policjant przypomniał i przybliżył uczniom podstawowe prawa człowieka. Wskazał też możliwe sposoby reagowania w sytuacjach kiedy są one łamane.