http://www.soswsokolka.pl/images/photoalbum/album_150/pa140004.jpgW okresie od IX do XI 2013r.  w Środowiskowym Domu Samopomocy w Sokółce  odbywały się warsztaty socjoterapeutyczno- pedagogiczne w ramach realizowanego projektu „Tacy Sami a Inni”. W spotkaniach uczestniczyli domownicy ŚDS i grupa wychowanków internatu pod opieką p. B. Boguszewskiej. Zajęcia obejmowały problematykę profilaktyczną. Tematyka warsztatów dotyczyła zagadnień: Kręgi otwartości i bliskości”, „Ja - Ty- My”, „Dotyk dobry i zły, potajemny, wstydliwy”, „Inny dotyk - zachowania ochronne”.

http://www.soswsokolka.pl/images/muzyczne.jpgW dn. 28.10.2013r. wychowankowie naszego Ośrodka: Agnieszka Muciuś, Iza Kowejsza, Kamil Olechno, Mirosław Muciuś uczestniczyli w V Wojewódzkim Przeglądzie Różnych Form Aktywności Muzycznej Dzieci i Młodzieży Niepełnosprawnej ph. „Muzyczne Pory Roku”, który odbył się w Białymstoku. Młodzi wykonawcy na scenie zaprezentowali utwór „Waterloo” z repertuaru zespołu „Abba”, za co otrzymali pamiątkowy dyplom, nagrody rzeczowe i słodycze.

 


Obrazy: kredki.jpegW lutym 2013 roku uczniowie naszego ośrodka przygotowali prace plastyczne na Konkurs Plastyczny w ramach V edycji Spotkań Ekologicznych „Z ziemią krążymy” zorganizowany przez Młodzieżowy Dom Kultury w Białymstoku pod patronatem Podlaskiego Kuratora Oświaty i Marszałka Województwa Podlaskiego. Rozstrzygnięcie konkursu nastąpiło w  dniu 23.10.2013 r. po obejrzeniu 244 prac nadesłanych z 29 placówek. 

Obrazy: kredki.jpegKonkurs został ogłoszony we wrześniu 2013r. przez Szkołę Podstawową nr 10 im. Jana Pawła II w Łomży. Uczniowie mieli do wyboru jeden z dwóch podanych tematów: „Jan Paweł II - wielki człowiek, wielkie serce" lub  "Co jest w życiu najważniejsze?". Celem konkursu było uczczenie pamięci oraz wyrażenie uczuć miłości i przywiązania do Ojca Świętego Jana Pawła II, kształtowanie wyobraźni plastycznej i promowanie talentów plastycznych.
 

http://www.soswsokolka.pl/images/news/sosw_sp_z_psych2.jpg21.10.2013 r. uczniowie klasy III Pdp spotkali się z psychologiem Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej w Sokółce Panią Anną Sawicką. Temat spotkania to: „Moja samoocena”. Pani psycholog zachęciła nas do wykonania autoportretu co pozwoliło nam uświadomić cechy charakterystyczne naszego wyglądu oraz fakt, że wszyscy jesteśmy różni. Następnym krokiem w realizacji tematu było wyszukiwanie swoich wad i zalet.
 

/images/photoalbum/album_152/tur4_1.jpg17 października 2013 roku w świetlicy szkolnej odbył się Turniej Wiedzy pod hasłem „Mistrzostwa Europy w Piłce Siatkowej Mężczyzn 2013”. W tegorocznych zmaganiach oprócz uczniów z GL i ZSZS wzięli udział przedstawiciele klas szkoły PdP. Pięciu zawodników odpowiadało na pytania dotyczące piłki siatkowej. Wszyscy wykazali się dużą wiedzą.


http://www.soswsokolka.pl/images/photoalbum/album_143/0.jpg18 października 2013r. w ramach preorientacji i orientacji zawodowej, włączając się w Ogólnopolski Tydzień Kariery uczniowie klasy I i II Zasadniczej Szkoły Zawodowej i klasy III gimnazjum SOSW pod opieką  p. Bożeny Mróz uczestniczyli w spotkaniu z doradcą zawodowym w PUP w Sokółce. Poradnictwa i informacji zawodowych udzieliła nam p. Janina Łowczecka. Uczniowie aktywnie uczestniczyli w warsztatach – „Moje talenty i umiejętności a rynek pracy”, podczas których opowiadali o swoich marzeniach i zainteresowaniach.
 

http://www.soswsokolka.pl/images/ork1.jpgDnia 17.10.2013r. na zaproszenie nauczycielki p. Elżbiety Szomko gościliśmy w naszym ośrodku przedstawicielki Miejskiej Orkiestry Dętej z Sokółki funkcjonującej przy Gimnazjum nr 1. Dziewczęta zaprezentowały uczniom  instrumenty, na których grają, opowiedziały o sposobie rekrutacji do orkiestry zachęcając uzdolnioną młodzież do rozwijania swoich talentów.


http://www.soswsokolka.pl/images/photoalbum/album_145/1.jpgWiedzą o tym mieszkańcy internatu, którzy w nagrodę za swoje dobre zachowanie w miesiącu wrześniu wyjechali do stadniny koni w Słójce. Najwięcej punktów za dobre zachowanie zdobyli:Ania Baranowska, Ania Czarnomysa, Ewa Kasiańczuk, Zbyszek Sienkiewicz, Jarek Stankiewicz i Andrzej Świetlicki.

http://www.soswsokolka.pl/images/photoalbum/album_143/0.jpgUroczystość z okazji Dnia Edukacji Narodowej odbyła się w naszej szkole 11 października. Tego dnia, uczniowie dziękowali nauczycielom i wszystkim pracownikom oświaty za cierpliwość, serdeczność i wyrozumiałość, za poświęcenie i trud wkładany w wychowanie. Część artystyczną prowadzili: Renata Furman i Adrian Gilewski. Przypomnieli wszystkim krótki rys historyczny dotyczący Komisji Edukacji Narodowej.
 

http://www.soswsokolka.pl/images/photoalbum/album_143/0.jpg16.10.2013r. uczniowie klasy III PdP pod opieką nauczycielek Elżbiety Szomko i Zuzanny Szarkowskiej-Czeczko uczestniczyli w wycieczce do Poczopka. Sylvarium w Poczopku to niezwykły ogród leśny. Jak w czarodziejskiej soczewce, w tym miejscu, koncentrują się niepowtarzalne walory podlaskich lasów. Na niewielkim obszarze, zgromadzone zostały okazy puszczańskiej flory, fauny oraz świata nieożywionego. Zwiedzaliśmy, oglądaliśmy, zachwycaliśmy się m.in.: Galerią na Skraju Puszczy, Parkiem Megalitów, hydrobotaniczną oczyszczalnią, Ptasią Chatą, słonecznymi zegarami.