http://www.soswsokolka.pl/images/articles/kapita_ludzki_logo.jpg

http://www.soswsokolka.pl/images/articles/logo_ue.png

Projekt systemowy Indywidualizacja procesu kształcenia uczniów klas 1-3 szkół podstawowych „Słoneczna edukacja - nauka przez zabawę”
realizowany przez SOSW Sokółka w Powiecie Sokólskim w ramach Programu Operacyjnego Kapitał Ludzki. Projekt współfinansowany przez Unię Europejską w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego.

Obrazy: sosw_konkurs_ekologiczny.jpg07.11.2011r. został rozstrzygnięty konkurs plastyczny pt.: „Segregacja – ekologiczna rewelacja”, którego przedmiotem było wykonanie figury przestrzennej przy wykorzystaniu odpadów selektywnych typu: papier, plastik, metal, aluminium itp. Konkurs skierowany został do wszystkich chętnych uczniów w następujących kategoriach: SPU, SPL, GU, GL, PdP, ZSZ i ULOS. Celem konkursu było pogłębianie świadomości ekologicznej oraz zachęcenie do segregacji odpadów.

Obrazy newsów: sosw_wystp_na_kuni_2011.jpg

06.11.2011r. reprezentanci naszej placówki uczestniczyli w Kuźnicy w „XV bliskich spotkaniach z Poezją Śpiewaną KUŹNIA 2011”. Mieli oni okazję podziwiać tam wykonawców poezji spiewanej z naszego województwa, którymi szczerze sie zachwycili. Nasz duet wokalny Sylwia Żebrowska i Michał Gonczaruk również wzięli udział w konkursie, prezentując  swój dorobek wokalny. Za występ zdobyli I wyróżnienie „Złoty Hacel”. Gratulujemy wyróżnienia, szczególnie że poziom artystyczny tegorocznego konkursu był bardzo wysoki. Zdjęcia 

Obrazy newsów: kul_bez_barier_koncert_3.jpg

05.11.2011r. Sylwia Żebrowska i Michał Gonczaruk zostali wyróżnieni zaproszeniem Sokólskiego Ośrodka Kultury na koncert KULTURA BEZ BARIER, który odbył się w kawiarni „Lira”. Nasz duet zaprezentował swoje umiejętności wokalne w utworach: „Mały Książę”, „Proszę wejdź” oraz „Modlitwa”. Impreza zorganizowana była juz po raz trzeci przez SOK we współpracy z Fundacją Artystyczną STS. Na scenie mogliśmy podziwiać takich artystów, jak p. Andrzej Szęszoł, p. Antoni Muracki oraz p. Krzysztof Daukszewicz. Koncert oraz ciepła, artystyczna atmosfera oczarowała wszystkich obecnych. Obszerniejszą relację można przeczytac na stronie SOK.

Obrazy: sosw_dugobrz8.jpg25.10.2011r. w Specjalnym Ośrodku Szkolno - Wychowawczym w Długoborzu obył się VII Podlaski Turniej Tenisa Stołowego Olimpiad Specjalnych. Naszą placówkę reprezentowali członkowie Sekcji Sportowej „Sokół” OS, tj.: Renata Furman, Wojciech Karpowicz, Łukasz Sadkowki z kl. I PdP, Justyna Sadkowska z kl. III GU oraz Adam Czebak z kl. I GU. Opiekunami zawodników podczas sportowych zmagań były panie: Elżbieta Margielewicz i Marta Biedź.

21 października w godz. 1000 - 1130 przed budynkiem Starostwa Powiatowego w Sokółce odbyła się impreza plenerowa pod hasłem "Jesienne Wariacje". W trakcie imprezy zaprezentowały się wszystkie klasy ze szkół wchodzących w skład Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego w Sokółce. Zapraszamy do obejrzenia zdjęć z imprezy...

 
 

Obrazy artykułów: sosw_wystawa.jpg

Serdecznie zapraszamy do obejrzenia wystawy prac plastycznych naszych wychowanków pt. „Co jesień w koszu niesie”. Prace wyeksponowane są w Oddziale dla dzieci Biblioteki Publicznej w Sokółce przy ul. Sikorskiego 25. Jesienna wystawa jest kontynuacją kilkuletniej współpracy naszego ośrodka z Biblioteką Dziecięcą.

Występ w Suwałkach ZŁOTA NUTKA 2011

20.10.2011r. śpiewający duet Sylwia Żebrowska i Michał Gonczaruk zdobyli „Złotą Nutkę” na Ogólnopolskim Festiwalu Piosenki Dziecięcej w Suwałkach. Jak co roku festiwal zorganizował  Specjalny Ośrodek Szkolno-Wychowawczy nr 1 w Suwałkach oraz Stowarzyszenie Przyjaciół Dzieci „Jesteśmy Razem”. Na scenie zaprezentowało się i walczyło o główną nagrodę 10 zespołów, jednak nasi reprezentanci okazali się najlepsi!

http://www.soswsokolka.pl/images/photoalbum/album_15/sosw_tenis_3.jpg


18.10.2011r. w naszej szkole rozegrał się Turniej Tenisa Stołowego o Puchar Dyrektora Ośrodka. Do udziału w zawodach zgłosiło  się 32 zawodników. W kategorii klas SPL, GL, ZSZ i ULOS wzięło udział 14 zawodników, w kategorii klas SPU, GU i PDP-18 zawodników.

Sędzią głównym  była p. Dorota Kozaczyńska.

sosw_DEN

14.10.2011r. obchodziliśmy w naszej szkole Dzień Edukacji Narodowej czyli święto wszystkich pracowników naszej placówki. Uroczystą akademię rozpoczęły słowa wiersza, przypominające o tym ważnym święcie:

„Ten dzień wesoły, przywitamy od rana ładną piosenką.
Ten dzień powszedni, zwyczajny, 
od niejednej milszy niedzieli  – bo dzisiaj jest święto naszych nauczycieli.
Tego dnia przywitamy z uśmiechem tych,
którzy są zawsze z nami  – naszych nauczycieli”.

Obrazy newsów: sosw_biegi_przeajowe.jpg

12.10.2011r. Parku Miejskim w Białymstoku odbyły się XII Mistrzostwa Województwa Podlaskiego w Jesiennych Biegach Przełajowych zorganizowane przez Podlaski Oddział Wojewódzki PTSS „Sprawni – Razem” oraz Zespół Szkół Nr 16 w Białymstoku. Naszą szkołę reprezentowali: Michał Kindziuk, Patryk Murawski, Marcin Michniewicz, Zbigniew Karpowicz. Startowali w biegu na 3000m.

Obrazy kategorii newsów: obraz_469.jpgW dniu 08.10.2011r. reprezentanci naszej placówki Sylwia Żebrowska i Michał Gonczaruk – nasz śpiewający duet, wzięli udział w Podlaskim Przeglądzie Poezji Śpiewanej Osób Niepełnosprawnych „JESIEŃ POEZJĄ MALOWANA” zorganizowanym przez Stowarzyszenie „Drabina” w Krynkach"