
Projekt systemowy Indywidualizacja procesu kształcenia uczniów klas 1-3 szkół podstawowych „Słoneczna edukacja - nauka przez zabawę”
realizowany przez SOSW Sokółka w Powiecie Sokólskim w ramach Programu Operacyjnego Kapitał Ludzki. Projekt współfinansowany przez Unię Europejską w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego.
Dnia 16 czerwca 2014 roku 5 uczniów naszej szkoły, tj.: Artur Górski, Ewa Kasiańczuk, Justyna Remba, Monika Kieda i Justyna Jurewicz wzięło udział w VIII Sokólskim Biegu Pokoleń. Punktualnie o godzinie 12.00 wystartowali sprzed Gimnazjum Nr 1 im. Jana Pawła II przebiegli trasę liczącą 1400 metrów ulicami miasta. Ne mecie czekał na nich posiłek regeneracyjny oraz pamiątkowa statuetka za udział w biegu. Ponadto mogli obejrzeć pokaz zumby oraz mecz piłki nożnej.
16.06.2014r. dzięki współpracy opiekuna Koła Plastyczno-Tanecznego Elżbiety Szomko z Panem Starostą Powiatu Sokólskiego Franciszkiem Budrowskim grupa 6 uczniów i 2 opiekunów mogła wyjechać busem Starostwa Powiatowego w Sokółce na uroczyste podsumowanie X Międzyplacówkowego Konkursu Plastycznego pod hasłem „Dzieciństwo powinno być jak ptak - wolne i piękne. Dzieciństwo powinno być jak czekolada - słodkie i dobre”.
Miło nam poinformować o kolejnym ważnym sukcesie plastycznym naszego ucznia Wojciecha Karpowicza, którego pracę wyróżniono w edycji międzynarodowej XIV Konkursu Papieskiego „Kanonizacja Jana Pawła II”. Organizatorem była Małopolska Wojewódzka Komenda OHP, pracę uczeń wykonał pod kierunkiem p. Beaty Tur – kierownika SOSW.
W dniu 17 czerwca z-ca Wojewódzkiego Komendanta OHP w Białymstoku p.Jerzy Sołdatow, gościł w naszej placówce i osobiście przekazał nagrody uczniowi oraz zachęcił pozostałych podopiecznych do udziału w kolejnych edycjach. Laureatowi Wojciechowi i p. Beacie serdecznie gratulujemy!
Ostatnia w tym roku szkolnym transmisja Internetowego Teatru TVP dla Szkół odbyła się 13.06.2014r. Tym razem uczniowie naszego ośrodka mogli obejrzeć Spektakl „Fahrenheit” z Miejskiego Teatru Miniatura w Gdańsku. Była to adaptacją książki „Ciepło-zimno. Zagadka Fahrenheita”, jednej z części Trylogii Gdańskiej Anny Czerwińskiej-Rydel, poświęconej słynnym gdańszczanom. Tom o Gabrielu Fahrenheicie otrzymał wyróżnienie w konkursie Książka Roku 2012 polskiej sekcji IBBY.
Drugi dzień obchodów święta naszej szkoły miał miejsce dnia 12.06.2014 roku w parku przy ośrodku. Właśnie tam, już po raz kolejny odbył się Przegląd Twórczości Artystycznej Dzieci i Młodzieży Podlasia, pn. „Wielkie Święto Małego Człowieka”, którego organizatorem była nasza szkoła. Punktualnie o godz. 10.00 pani dyrektor Marta Tolko – Kuziuta powitała wszystkich zebranych. Natomiast Starosta Sokólski p. Franciszek Budrowski dokonał uroczystego otwarcia przeglądu.
Obchody święta naszej szkoły rozpoczęły się dnia 11.06.2014 roku od apelu organizacyjnego, podczas którego pani dyrektor Marta Tolko – Kuziuta przedstawiła społeczności ośrodka przebieg oraz regulamin uroczystości. Następnie wszyscy zebrani, pod przewodnictwem pocztu sztandarowego udali się na mszę św. w intencji uczniów, rodziców oraz kadry Ośrodka do pobliskiego kościoła pw. Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa. Oprawa liturgiczna mszy świętej odbyła się z udziałem uczniów naszej szkoły. Po powrocie miało miejsce złożenie kwiatów pod tablicą i obeliskiem Patrona naszego ośrodka – Janusza Korczaka.
05.06.2014r uczniowie kl. I – II PdP pod opieką p. Małgorzaty Zarachowicz zwiedzali zakład stolarski.
Oglądaliśmy różne gatunki drewna i upajaliśmy się jego zapachem. Pan stolarz opowiedział nam o swojej pracy, pokazał maszyny i narzędzia jakich używa na co dzień. Obejrzeliśmy gotowe wytwory pracy: min. drzwi, schody. Chętni pod czujnym okiem właściciela mogli wbić gwoździe specjalnym urządzeniem. To był bardzo miły dzień.
W dniu 5.06.2014r. grupa 6 uczniów pod opieką nauczycieli: p. Doroty Kozłowskiej i p. Doroty Kozaczyńskiej uczestniczyła w IV edycji imprezy dla osób niepełnosprawnych o charakterze rekreacyjno – sportowym ph.: „Baw się razem z nami”. Organizatorem był Gminny Ośrodek Animacji Kultury i Rekreacji w Szudziałowie. W programie m.in.: „Mikrofon dla wszystkich” – czyli prezentacje artystyczne uczestników.
4 czerwca 2014 roku w Ośrodku obchodzono Dzień Bez Przemocy pod hasłem: „Inny, nie znaczy gorszy”. Wychowankowie Ośrodka uczestniczyli w zajęciach warsztatowych dotyczących tolerancji przygotowanych i przeprowadzonych przez panią Lilę Zajkowską. Zajęcia odbyły się w dwóch grupach tj. dla dzieci młodszych i dla młodzieży starszej.
W dniu 04.06.2014 roku w ramach realizacji programu wychowawczego szkoły odbyło się spotkanie nt.: „Przeciwdziałanie zjawiskom demoralizacji i patologii” zorganizowane przez p. Katarzynę Zalewską i p. Dorotę Kozłowską. W zajęciach uczestniczyła cała społeczność ośrodka. Uczniowie obejrzeli prezentację multimedialną dotyczącą zjawisk demoralizacji i patologii, ze szczególnym uwzględnieniem zapobieganiu uzależnieniu.