http://www.soswsokolka.pl/images/articles/kapita_ludzki_logo.jpg

http://www.soswsokolka.pl/images/articles/logo_ue.png

Projekt systemowy Indywidualizacja procesu kształcenia uczniów klas 1-3 szkół podstawowych „Słoneczna edukacja - nauka przez zabawę”
realizowany przez SOSW Sokółka w Powiecie Sokólskim w ramach Programu Operacyjnego Kapitał Ludzki. Projekt współfinansowany przez Unię Europejską w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego.

http://www.soswsokolka.pl/images/photoalbum/album_57/dsc07004.jpg

29.06.2012r. o godzinie 9.00 uczniowie wraz z rodzicami, nauczyciele, wychowawcy oraz pracownicy naszej szkoły wzięli udział w apelu, aby w sposób uroczysty zakończyć rok szkolny 2011/2012. Po wprowadzeniu Pocztu Sztandarowego i Flagowego nastąpiło wspólne odśpiewanie hymnu państwowego. Następnie pani dyrektor mgr Marta Tolko – Kuziuta powitała serdecznie wszystkich zebranych.

/images/photoalbum/album_55/dsc06838.jpg

Upływa szybko życie, jak potok płynie czas.

Za rok, za dzień, za chwilę razem nie będzie nas...

… ale 27 czerwca 2012 roku jeszcze wszyscy razem spotkaliśmy się na dyskotece. 

http://www.soswsokolka.pl/images/news/sosw_bezpieczne_wakacje.jpg

26.06.2012r. w naszym Ośrodku odbyło się spotkanie z policjantami KKP Sokółka dotyczące bezpiecznych wakacji. Uczniowie dowiedzieli się jak reagować na niebezpieczeństwa, chronić  siebie i innych w czasie wypoczynku letniego. Policjanci opowiedzieli nam jak bezpiecznie poruszać się po drogach. Omówili zasady bezpiecznego wypoczynku w lesie, nad wodą, w czasie wypoczynku na wsi oraz prac polowych. Przypomnieli o zasadach bezpiecznego korzystania z Internetu.

http://www.soswsokolka.pl/images/photoalbum/album_53/sosw_egzotyczny7.jpg

22.06.2012r. w naszej szkole gościli hodowcy zwierząt egzotycznych – pan Jarosław Czeczko oraz pan Dariusz Raszkiewicz, którzy przybyli do nas wraz ze swoimi pupilami. Tego dnia uczniowie uczestniczyli w niecodziennej lekcji biologii mając możliwość podziwiania rzadko spotykanych zwierząt. 

http://www.soswsokolka.pl/images/photoalbum/album_54/sosw_dolistowo13.jpg21.06.2012r. 31-osobowa grupa wychowanków z naszej placówki pod opieką wychowawców, wzięła udział w II Nadbiebrzańskim Pikniku Integracyjnym zorganizowanym na powitanie lata w przepięknej miejscowości Dolistowo nad Biebrzą. Impreza powstała dzięki Wójtowi Gminy Jaswiły oraz gazecie „Wiadomości Lokalne” - p. Krzysztofa Pochodowicza, przy współpracy Gminnych Ośrodków Kultury w Jaświłach, Jasionówce, Krypnie i Janowie oraz wielu innych sponsorów. Imprezę objął patronatem p. Wicemarszałek Województwa Podlaskiego - Mieczysław Baszko, patronatem medialnym „Radio I”.

http://www.soswsokolka.pl/images/photoalbum/album_52/zdjecie0057_t2.jpg

20.06.2012r. o godz. 9.00 w ramach obchodów Święta Ośrodka  uczniowie oraz kadra SOSW uczestniczyli w nabożeństwie w prawosławnej cerkwi parafialnej św. Aleksandra Newskiego w Sokółce. Po nabożeństwie wszyscy udali się do pobliskiego Muzeum Ziemi Sokólskiej, gdzie mogli podziwiali zbiory muzealne, obrazujące kulturowe i wyznaniowe pamiątki z przeszłości Ziemi Sokólskiej.


http://www.soswsokolka.pl/images/news/sosw_pika_nona.jpg

19.06.2012r. na boisku Zespołu Szkół Zawodowych w Skółce odbył się Szkolny Turniej Piłki Nożnej. W rywalizacji wzięły udział dwa zespoły  składające się z zawodników zrzeszonych w sekcji UKS Sokoliki: drużyna czerwonych i niebieskich. Sędzią  głównym był p. Łukasz Burak, sędziami liniowymi uczniowie klasy I ULOS: Patryk Murawski i Radosław Andrukiewicz.  

http://www.soswsokolka.pl/images/photoalbum/album_51/dsc06611_t2.jpg

19.06.2012r. uczniowie klasy II-III PdP uczestniczyli w wycieczce do Poczopka. Pogoda nam dopisała, dzięki czemu miło i sympatycznie spędziliśmy czas. Wiele pozytywnych emocji i wiedzy o lesie i jego mieszkańcach dostarczył spacer ścieżką edukacyjną  „Silvarium”, „Aleją Feng Shui” i „Parkiem Megalitów”. W Galerii „Na Skraju Puszczy” obejrzeliśmy zwierzęta zamieszkujące lasy podlaskie, atrakcją był ul, w którym obserwowaliśmy życie pszczół.


http://www.soswsokolka.pl/images/photoalbum/album_50/9.jpg

Drugi dzień obchodów święta naszego ośrodka miał miejsce dnia 14.06.2012 roku  w sokólskim parku przy pomniku Marszałka J. Piłsudskiego. Właśnie tam odbył się już po raz kolejny Przegląd Twórczości Artystycznej Dzieci i Młodzieży Podlasia, ph.: „Wielkie Święto Małego Człowieka”, którego organizatorem była nasza szkoła. 

http://www.soswsokolka.pl/images/photoalbum/album_48/so3.jpg

Obchody święta naszej szkoły  rozpoczęły się dnia 13.06.2012 roku od apelu organizacyjnego, podczas którego pani Dyrektor Marta Tolko – Kuziuta przedstawiła społeczności Ośrodka przebieg uroczystości. Następnie wszyscy udali się na mszę świętą do pobliskiego kościoła. Po powrocie miał miejsce apel katyński przygotowany przez uczniów klasy I-III ZSZ pod kierunkiem pani Bożeny Mróz w ramach Programu „Katyń… ocalić od zapomnienia”. To już 3 rok realizacji Programu przez nasz ośrodek.

Zarząd Powiatu Sokólskiego ogłasza konkurs na kandydata na stanowisko dyrektora Zespołu Szkół w Suchowoli, ul. Augustowska 2, 16-150 Suchowola. Ogłoszenie do pobrania tutaj.