
Projekt systemowy Indywidualizacja procesu kształcenia uczniów klas 1-3 szkół podstawowych „Słoneczna edukacja - nauka przez zabawę”
realizowany przez SOSW Sokółka w Powiecie Sokólskim w ramach Programu Operacyjnego Kapitał Ludzki. Projekt współfinansowany przez Unię Europejską w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego.
Szkoła Podstawowa nr 46 w Białymstoku zorganizowała Międzyszkolny Konkurs Plastyczny „Świat naszych bajek”, do którego włączyli się uczniowie Ośrodka Szkolno-Wychowawczego w Sokółce. Powstały bajeczne prace ukazujące różne postacie, bajki min: Bolka i Lolka, Zaczarowany ołówek, Reksia, Smerfy , krainę lodu….
Konkurs rozstrzygnięto w okresie świątecznym, a uczniowie otrzymali wspaniałe prezenty, które wręczone zostały im przez nauczycielkę Elżbietę Szomko na apelu ogólnoszkolnym.
Radosny, przedświąteczny nastrój skłonił dwoje naszych przedszkolaków: Małgorzatę i Jakuba do wzięcia, po raz pierwszy, udziału w kolejnej edycji konkursu plastycznego „Wkrótce Święta”, organizowanego przez Szkołę Podstawową Nr 3. Maluchy z ogromnym zaangażowaniem i entuzjazmem podeszły do zadania. Ich prace pełne były dziecięcej fantazji i radości ze zbliżającego się Bożego Narodzenia. Udowodniły, że nie tylko znają świąteczną symbolikę, ale też potrafią samodzielnie, pięknie wyrazić ją stosując różnorodne techniki plastyczne. Wysiłek przedszkolaków został doceniony. Kuba i Małgosia zostali wyróżnieni w konkursie, otrzymali dyplomy, upominki, ogromne brawa zgromadzonej publiczności oraz specjalne gratulacje i podziękowania od organizatorów konkursu.
W ramach Rządowego Programu Bezpieczna + Projekt "Sprawni i Samodzielni" w grudniu 2017 roku uczniowie Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego w Sokółce wzięli udział w 6 godzinnych warsztatach kulinarnych ph.: „Wiem co jem". Zajęcia dla uczniów Szkoły Przysposabiającej do Pracy prowadziła pani Bożena Mróz. Uczniowie uczestniczyli w trzech spotkaniach po 2 godziny każde.
Projekt „W poszukiwaniu wspólnego pola uwagi”
– realizowany przy wsparciu finansowym Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych
i Stowarzyszenia na Rzecz Wspierania Osób Niepełnosprawnych „Pod Skrzydłami”
Podopieczni Stowarzyszenia na Rzecz Wspierania Osób Niepełnosprawnych „Pod Skrzydłami” w dniach od 27.11.2017r. do 31.12.2017r. realizują projekt „W poszukiwaniu wspólnego pola uwagi”. Projekt jest realizowany przy wsparciu finansowym Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych w konkursie ogłoszonym przez Regionalny Ośrodek Polityki Społecznej w Białymstoku.
W ramach projektu odbywają się zajęcia z integracji sensorycznej. Bierze w nich udział 5 podopiecznych stowarzyszenia. Celem zajęć prowadzonych metodą SI u naszych podopiecznych jest kształtowanie wrażliwości i percepcji zmysłowej, które prowadzą do rozwoju procesów integracji sensorycznej.
8 grudnia 2017 roku wolontariusze szkolnego koła „Jestem Wolontariuszem” Ośrodka Szkolno-Wychowawczego w Sokółce pod kierunkiem opiekuna Elżbiety Szomko współorganizowali opłatkowe spotkanie osób niepełnosprawnych z powiatu sokólskiego w ramach realizacji przedsięwzięcia „Przystanek Nadzieja” we współpracy z zaprzyjaźnionymi kołami wolontariuszy ze szkół podstawowych z Geniusz, Starej Kamionki, przedszkoli nr 1 i nr 5 w Sokółce oraz Stowarzyszeniem „Barka”.
Oczekiwanie na święta Bożego Narodzenia jest dla wszystkich, a szczególnie dla dzieci niezwykle radosnym przeżyciem.
Szóstego grudnia, w ramach mikołajkowych atrakcji, nasze przedszkolaki wspaniale się bawiły tworząc różnorodne wzory na pachnących pierniczkach. Z ogromnym zaangażowaniem wykorzystywały kolorowy lukier do ozdabiania świątecznych smakołyków. Maluchy miały doskonałą okazję, aby wykazując się inwencją twórczą i przyozdobić każde ciasteczko według własnego pomysłu. Stworzyły prawdziwe smakowite arcydzieła.
Swoje pierniczki dzieci zabrały do domów, aby udekorować nimi stół, choinkę lub podarować komuś bliskiemu, by poczuł magię nadchodzących świąt. Zdjęcia
Szkolne koło wolontariusza SOS-W w Sokółce w ramach realizacji działań w zakresie przedsięwzięcia „Przystanek Nadzieja” postanowiło włączyć się do organizacji spotkania wigilijnego osobom niepełnosprawnym z powiatu sokólskiego. Pomysł wolontariuszy – upieczemy pierniki. We współpracy z opiekunem koła Elżbietą Szomko zostały zorganizowane produkty niezbędne do upieczenia pierników świątecznych. Poprosiliśmy o pomoc i współpracę nauczycielkę Bożenę Mróz, która po zapoznaniu się z naszym pomysłem wyraziła zgodę na wcielenie go w życie. Pani Bożena prowadzi w ośrodku zajęcia kulinarne.
6 grudnia 2017 roku na apelu ogólnoszkolnym opiekun koła wolontariusza Elżbieta Szomko podsumowała udział uczniów w konkursie wolontariackim „Sokólskie Barwy Wolontariatu”, którego rozstrzygnięcie odbyło się 2 grudnia 2017 roku w sokólskim kinie „Sokół”. Wolontariusze Daniel, Michał i Agnieszka z rodzicami wzięli w nim udział, a program uroczystej III Gali Wolontariatu był bardzo atrakcyjny min: prezentacja artystyczna dzieci z Przedszkola nr 2, występ zespołu Cygańskie Serca, pyszny tort i oczywiście nagrodzenie wolontariuszy. Na dzisiejszym apelu nagrody odebrali wolontariusze, którzy nie mogli uczestniczyć w gali, a społeczność szkolna poinformowana została o naszym sukcesie.
Projekt „W poszukiwaniu wspólnego pola uwagi”
– realizowany przy wsparciu finansowym Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych
i Stowarzyszenia na Rzecz Wspierania Osób Niepełnosprawnych „Pod Skrzydłami”
Podopieczni Stowarzyszenia na Rzecz Wspierania Osób Niepełnosprawnych „Pod Skrzydłami” w Sokółce pochodzący z 3 powiatów województwa podlaskiego w okresie od 27.11.2017r. do 31.12.2017r. realizują projekt „W poszukiwaniu wspólnego pola uwagi”. Projekt jest zadaniem z zakresu rehabilitacji zawodowej i społecznej osób niepełnosprawnych realizowanym przy wsparciu finansowym Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych w konkursie ogłoszonym przez Regionalny Ośrodek Polityki Społecznej w Białymstoku.
„Gdy Ci zwierzę zachoruje wiedz, że człowiek się znajduje
co wybrał zawód taki, w którym leczy się zwierzaki.
On przez lata swej praktyki podpatrywał ich nawyki
i zdobywał doświadczenie jak wygląda ich leczenie.
Teraz szczepi, bada, radzi co kto tylko przyprowadzi
koty, ptaki, psy, gryzonie z przyjemnością bierze w dłonie."
27 listopada 2017r uczniowie klasy VI, VII SPU oraz III GU wybrali się na wycieczkę. W tym oraz w następnym tygodniu będą poznawać świat oraz potrzeby czworonożnych przyjaciół. Najlepiej na tym się zna weterynarz dlatego też pierwszy temat z tego działu zrealizowaliśmy w gabinecie weterynaryjnym „Wilcza Łapa”.
W ramach Rządowego Programu Bezpieczna + Projekt "Sprawni i Samodzielni" w listopadzie 2017 roku uczniowie Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego w Sokółce wzięli udział w 6 godzinnych warsztatach kulinarnych ph.: „Wiem co jem". Zajęcia dla uczniów klas Gimnazjum prowadziła pani Bożena Mróz. Uczniowie uczestniczyli w trzech spotkaniach po 2 godziny każde.