http://www.soswsokolka.pl/images/articles/kapita_ludzki_logo.jpg

http://www.soswsokolka.pl/images/articles/logo_ue.png

Projekt systemowy Indywidualizacja procesu kształcenia uczniów klas 1-3 szkół podstawowych „Słoneczna edukacja - nauka przez zabawę”
realizowany przez SOSW Sokółka w Powiecie Sokólskim w ramach Programu Operacyjnego Kapitał Ludzki. Projekt współfinansowany przez Unię Europejską w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego.

Obrazy: sosw_bal_strachw_3.jpg24.11.2011r. w internacie ośrodka już po raz kolejny odbył się „Bal Strachów”. Na to spotkanie z duchami i upiorami wszystkie małe i duże strachy czekały z niecierpliwością. Każdy chciał raz w roku włożyć przygotowane przez siebie straszne kostiumy i wspólnie się pobawić.

 

23. 11. 2011 r. w świetlicy szkolnej odbyła się impreza andrzejkowa, w której udział wzięli wszyscy uczniowie i nauczyciele ośrodka. Uroczystość rozpoczęło wystąpienie trzech wróżek, w których role wcieliły się uczennice klasy PdP. Dziewczynki wprowadziły wszystkich zgromadzonych w atmosferę magii poprzez barwne przedstawienie historii obrzędów andrzejkowych. Następnie każdy z wychowanków mógł wziąć udział w specjalnie na tą okazję przygotowanych wróżbach. Można było odczytać swoją przyszłość z wosku, otrzymać cenne wskazówki poprzez przebicie kolorowych balonów, dowiedzieć się jakie imię będzie nosić przyszły wybranek lub wybranka, a także poznać przeznaczenie, odkrywając magiczne karty.

Obrazy newsów: sosw_zdjcie_ze_starost_soklskim.jpg

17.11.2011r. odbył się I Podlaski Memoriał im. Waldemara Kikolskiego w Sztafetowych Biegach Przełajowych. Organizatorem i gospodarzem imprezy był Specjalny Ośrodek Szkolno – Wychowawczy im. W. Kikolskiego w Białymstoku, który w ten sposób uczcił pamięć swojego patrona. Drużyny biorące udział w zawodach reprezentowały wyrównany poziom sportowy, dlatego emocji nie brakowało.

Obrazy: sosw_matp.jpg

14.11.2011r. w naszej placówce obchodziliśmy już VI SZKOLNY DZIEŃ AKTYWNOŚCI MOTORYCZNEJ. Jest to program rehabilitacyjno-treningowy dla osób, które z różnych przyczyn nie mogą brać udziału w Oficjalnych Dyscyplinach Sportowych Olimpiad Specjalnych. Zawody zorganizowały panie: Elżbieta Margielewicz, Małgorzata Zarachowicz, Anna Gałka, Marta Biedź i Agnieszka Ambrożko.

Obrazy newsów: 11listopada_5.jpg

11.11.2011r. poczet sztandarowy z naszej placówki uczestniczył w miejskich obchodach Święta Niepodległości. Uroczystości rozpoczęły się nabożeństwem w cerkwi pw. św. Aleksandra Newskiego i mszą świętą w kościele pw. św. Antoniego Padewskiego w Sokółce. Następnie uczestnicy udali się ulicami miasta pod pomnik Marszałka Józefa Piłsudskiego, gdzie odbyła się uroczystość patriotyczna, upamiętniająca 93 rocznicę odzyskania niepodległości przez Polskę. Zdjęcia

Obrazy: sosw_11listopada_apel.jpg

10.11.2011r. o godzinie 9.50 w naszym Ośrodku odbył się uroczysty apel upamiętniający 93 rocznicę Odzyskania przez Polskę Niepodległości. W montażu słowno – instrumentalnym przygotowanym przez panią Martę Biedź wzięli udział harcerze z 2DH NS „Traperki” oraz uczniowie z kl. II ULOS. Podczas apelu uczczono święto narodowe, przypominając ważne fakty z historii Polski. Zadbano również o odpowiednią scenografię, eksponując symbole narodowe. Społeczność Ośrodka z należną uwagą wysłuchała wierszy i pieśni patriotycznych.

W naszej szkole bogate są tradycje integracji z innymi szkołami. W tym roku już po raz dziewiąty, odbyło się 08.112011r. Jesienne Integracyjne Spotkanie Przyjaciół Ośrodka zorganizowane przez panie: Dorotę Kozaczyńską, Dorotę Kozłowską, Lilę Zajkowską, Katarzynę Zalewską.
Spotkaliśmy się z naszymi przyjaciółmi ze szkół w Babikach, i ZSO w Sokółce.

Obrazy: sosw_konkurs_ekologiczny.jpg07.11.2011r. został rozstrzygnięty konkurs plastyczny pt.: „Segregacja – ekologiczna rewelacja”, którego przedmiotem było wykonanie figury przestrzennej przy wykorzystaniu odpadów selektywnych typu: papier, plastik, metal, aluminium itp. Konkurs skierowany został do wszystkich chętnych uczniów w następujących kategoriach: SPU, SPL, GU, GL, PdP, ZSZ i ULOS. Celem konkursu było pogłębianie świadomości ekologicznej oraz zachęcenie do segregacji odpadów.

Obrazy newsów: sosw_wystp_na_kuni_2011.jpg

06.11.2011r. reprezentanci naszej placówki uczestniczyli w Kuźnicy w „XV bliskich spotkaniach z Poezją Śpiewaną KUŹNIA 2011”. Mieli oni okazję podziwiać tam wykonawców poezji spiewanej z naszego województwa, którymi szczerze sie zachwycili. Nasz duet wokalny Sylwia Żebrowska i Michał Gonczaruk również wzięli udział w konkursie, prezentując  swój dorobek wokalny. Za występ zdobyli I wyróżnienie „Złoty Hacel”. Gratulujemy wyróżnienia, szczególnie że poziom artystyczny tegorocznego konkursu był bardzo wysoki. Zdjęcia 

Obrazy newsów: kul_bez_barier_koncert_3.jpg

05.11.2011r. Sylwia Żebrowska i Michał Gonczaruk zostali wyróżnieni zaproszeniem Sokólskiego Ośrodka Kultury na koncert KULTURA BEZ BARIER, który odbył się w kawiarni „Lira”. Nasz duet zaprezentował swoje umiejętności wokalne w utworach: „Mały Książę”, „Proszę wejdź” oraz „Modlitwa”. Impreza zorganizowana była juz po raz trzeci przez SOK we współpracy z Fundacją Artystyczną STS. Na scenie mogliśmy podziwiać takich artystów, jak p. Andrzej Szęszoł, p. Antoni Muracki oraz p. Krzysztof Daukszewicz. Koncert oraz ciepła, artystyczna atmosfera oczarowała wszystkich obecnych. Obszerniejszą relację można przeczytac na stronie SOK.

Obrazy: sosw_dugobrz8.jpg25.10.2011r. w Specjalnym Ośrodku Szkolno - Wychowawczym w Długoborzu obył się VII Podlaski Turniej Tenisa Stołowego Olimpiad Specjalnych. Naszą placówkę reprezentowali członkowie Sekcji Sportowej „Sokół” OS, tj.: Renata Furman, Wojciech Karpowicz, Łukasz Sadkowki z kl. I PdP, Justyna Sadkowska z kl. III GU oraz Adam Czebak z kl. I GU. Opiekunami zawodników podczas sportowych zmagań były panie: Elżbieta Margielewicz i Marta Biedź.