http://www.soswsokolka.pl/images/articles/kapita_ludzki_logo.jpg

http://www.soswsokolka.pl/images/articles/logo_ue.png

Projekt systemowy Indywidualizacja procesu kształcenia uczniów klas 1-3 szkół podstawowych „Słoneczna edukacja - nauka przez zabawę”
realizowany przez SOSW Sokółka w Powiecie Sokólskim w ramach Programu Operacyjnego Kapitał Ludzki. Projekt współfinansowany przez Unię Europejską w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego.

http://www.soswsokolka.pl/images/photoalbum/album_88/dsc08140.jpg

20.12.2012r. tradycyjnie jak co roku, cała społeczność Ośrodka oraz zaproszeni goście zgromadzili się wspólnie na uroczystej Wigilii. Ten najbardziej magiczny wieczór w roku rozpoczął się od „Jasełek” w wykonaniu naszych wychowanków, które rozegrały się w niezwykłej betlejemskiej scenerii i były przeplatane pięknymi, polskimi kolędami.

 

Obrazy: kredki.jpeg

19.12.2012r. Komisja Konkursowa w 9 - osobowym składzie pod przewodnictwem p. Tomasza  Jana Wydry rozstrzygnęła Ogólnopolski Konkurs Plastyczny ph. „Gdy śmieje się dziecko, śmieje się cały świat”. Organizatorem konkursu było Stowarzyszenie „Na całe życie” z Warszawy.


Obrazy: kredki.jpeg

W miesiącu październiku 2012r. w Sokołowskim Ośrodku Kultury w Sokołowie Podlaskim został rozstrzygnięty Ogólnopolski Konkurs Plastyczny pt. „Dzieci Januszowi Korczakowi”. Celem konkursu było: przybliżenie uczestnikom konkursu sylwetki Janusza Korczaka, zachęcenie do czytania utworów Janusza Korczaka, rozwijanie wyobraźni i wrażliwości plastycznej, rozwijanie wyobraźni estetycznej, a także umożliwienie dzieciom prezentacji własnych dokonań twórczych.

Puchary dla zwycięzców turnieju

13.12.2012r. w naszej szkole odbył się Szkolny Turniej Tenisa Stołowego o Puchar Dyrektora Ośrodka. W sportowych zmaganiach wzięło udział 32 chętnych  zawodników. Walka toczyła się  w dwóch kategoriach:
I kategoria: klasy SPU, GU, PdP - sędzia główny p. Małgorzata Zarachowicz
II kategoria: klasy SPL, GL, ZSZ, ULOS - sędzia p. Dorota Kozaczyńska

logo UP

12 grudnia br. w ramach preorientacji zawodowej uczniowie klasy ULOS, ZSZ i gimnazjum pod opieką p. Doroty Kozaczyńskiej i p. Katarzyny Zalewskiej uczestniczyli w spotkaniu z doradcą zawodowym w PUP w Sokółce. Poradnictwa i informacji zawodowych udzieliła nam p. Janina Łowczecka.

 

http://www.soswsokolka.pl/images/photoalbum/album_86/zumba6.jpg

10.12.2012r. wychowankowie internatu SOSW w Sokółce wraz z wychowawcami uczestniczyli w pokazie tańca „zumba”, prowadzonego przez profesjonalnego instruktora, który zorganizowały panie: Beata Boguszewska i Beata Żółtko. Pani Alicja - instruktor tańca „zumba” i „salsa” przygotowała naszym wychowankom niezwykle ekspresyjny i dynamiczny pokaz taneczny obu stylów. Opowiedziała nam również o swojej pasji - tańcu, którym zajmuje się od 6 lat i wciąż się w nim doskonali.

Fot. SOK

Na mikołajkową imprezę przygotowaną dla dzieci przez Sokólski Ośrodek Kultury wybrali się uczniowie z klasy I PDP z panią Beatą Mozolewską. Przygotowany przez Teatr Arkadia z Białegostoku spektakl pt. „Mikołaje wszystkich krajów łączcie się” zawierał różnorodne techniki teatralne - teatr cienia, lalkę, jak również żywego aktora na planie.

 

http://www.soswsokolka.pl/images/photoalbum/album_84/dsc08085.jpg

6 grudnia 2012 r. odbyły się w naszej szkole Mikołajki. Przed rozpoczęciem zabawy św. Mikołaj drzemał sobie w fotelu, co wzbudziło niesamowite wrażenie i zaciekawienie u dzieci. Podchodziły do Mikołaja, dotykały go, ciągały za nos i czapkę, a On nadal smacznie spał. Prowadząca p. Grażyna Tymoszuk przywitała wszystkich miłych gości i zaprosiła do wspólnej zabawy. Na początku sprawdziła co dzieci wiedzą na temat św. Mikołaja. 

29.11.2012r.http://www.soswsokolka.pl/images/photoalbum/album_83/1.jpg

Pan Kominiarz wraz z Kominiareczką oraz Niesforną swoją Córeczką

do zabaw wszystkich zaprosili: przyszli uczniowie radośni i mili.

W kapelusz, igłę wbijali i imię wybraków swych poznali.

                            Pogrzebaczem sprytnie po przedmioty schowane sięgali.

                      Samochód - podróż wróżył w nieznane, moneta - dostatek i plany udane.

http://www.soswsokolka.pl/images/photoalbum/album_87/ostroany8.jpg

29 listopada 2012 r. wychowankowie ze Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego w Sokółce zostali zaproszeni do Zespołu Szkół Rolniczych im. Wincentego Witosa w Ostrożanach na prezentację patrona – Janusza Korczaka. Zostaliśmy zaproszeni do tej szkoły, w związku z obchodami Roku Korczakowskiego.

http://www.soswsokolka.pl/images/verde.png

27.11.2012 r. klasa I, II, III Zasadniczej Szkoły Zawodowej SOSW o profilu „kucharz” uczestniczyła w wycieczce do restauracji „Verde” w Sokółce. Celem wycieczki było zwiedzanie obiektu gastronomicznego w środowisku lokalnym. Uczniowie obejrzeli salę konsumencką, kuchnię, zmywalnię, hotel, poprawnie nakryty stół, właściwie dobraną zastawę i bieliznę stołową. Zapoznali się z pracą kelnera, barmana, kucharki. Wycieczka wszystkim bardzo się podobała.