http://www.soswsokolka.pl/images/articles/kapita_ludzki_logo.jpg

http://www.soswsokolka.pl/images/articles/logo_ue.png

Projekt systemowy Indywidualizacja procesu kształcenia uczniów klas 1-3 szkół podstawowych „Słoneczna edukacja - nauka przez zabawę”
realizowany przez SOSW Sokółka w Powiecie Sokólskim w ramach Programu Operacyjnego Kapitał Ludzki. Projekt współfinansowany przez Unię Europejską w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego.

Obrazy kategorii newsów: sosw_ciekawe_spotkanie1.jpg

30.10.2012r. na zaproszenie opiekuna wolontariatu p. Małgorzaty Chomko z Zespołu Szkół Rolniczych  grupa młodzieży w składzie: Martyna Krempa, Anna Czarnomysa, Iza Matyskiel, Renata Furman i Zbigniew Sienkiewicz wraz z opiekunem p. Moniką Mróz uczestniczyła w spotkaniu z młodym człowiekiem  Patrykiem Kownackim – tancerzem i instruktorem tańca współczesnego w białostockiej Akademii Tańca „Szał”.

http://www.soswsokolka.pl/images/photoalbum/album_75/dsc_0511.jpg

25.10.2012r. w piękny jesienny dzień, choć nieco chłodny uczniowie z klas PdP w składzie: Paweł Miszkowicz – Adamowicz, Justyna Jurewicz, Małgorzata Wysocka, Renata Furman pod opieką pani Beaty Mozolewskiej i Marty Kawrygo – Leonowicz wzięli udział w spotkaniu konkursowym ph. „Impresje Jesienne”.  Podczas spotkania mogli wykazać się wiedzą  odnośnie aktualnej pory roku.

Dyrektor SOSW w Sokółce ogłasza przetarg nieograniczony na zakup i sukcesywną dostawę artykułów spożywczych do Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego im. Janusza Korczaka w Sokółce na rok 2013. Do pobrania Ogłoszenie o przetargu oraz Specyfikacja Istotnych Warunków Zamówienia.

http://www.soswsokolka.pl/images/news/kino1.jpg24.10.2012r. grupa 22 wychowanków internatu pod opieką wychowawców: p. Beaty Tur, p. Małgorzaty Hołowni-Iwanow oraz p. Beaty Boguszewskiej uczestniczyła w wyjściu do kina „Sokół" w naszym mieście. Młodzież obejrzała muzyczny film pt. „Step up4 Revolution". Film w ocenie młodzieży i wychowawców film był bardzo ciekawy i wszystkim się podobał.

 

http://www.soswsokolka.pl/images/photoalbum/album_73/turniej15.jpg

24.10.2012r. uczniowie klas SPU, GU, PdP mogli zmierzyć się w Szkolnym Turnieju Wiedzy pod hasłem: XXX Letnie Igrzyska Olimpijskie Londyn 2012. Turniej składał się z 2 części. W pierwszej uczniowie poszczególnych klas odpowiadali na wylosowane przez siebie pytania. Pytania były dopasowane do poziomu uczniów poszczególnych klas. Każda dobra odpowiedź nagradzana była gromkimi brawami.

http://www.soswsokolka.pl/images/photoalbum/album_79/muzeum3.jpg

24.10.2012r. wychowankowie internatu uczestniczyli w wycieczce do Muzeum Ziemi Sokólskiej oraz spotkaniu z pracownikami Zakładu Szewskiego PIOTR POMPA NAPRAWA OBUWIA. Wizyta w miejscowym muzeum zrobiła szczególne wrażenie na nowych wychowankach, którzy mieli niepowtarzalną okazję poznać historię miasta oraz obejrzeć zgromadzone eksponaty.  Dzięki ciekawej prezentacji p. Aleksandry Pluty mogliśmy zwiedzić kilka sal muzeum, w których mieszczą się wystawy stałe i czasowe.

http://www.soswsokolka.pl/images/news/policja1.jpg

24.10.2012r. społeczność SOSW uczestniczyła w spotkaniu z policjantami wydziału do spraw nieletnich Komendy Powiatowej Policji w Sokółce p. Grzegorzem Stasiełukiem oraz p. Joanną Kłus. Tematem pogadanki była „Bezpieczna droga do szkoły”. Funkcjonariusze przypomnieli zasady bezpiecznego poruszania się po drodze, zachęcali do wyposażenia ubiorów i plecaków w elementy odblaskowe. Ciekawym dodatkiem do spotkania był film edukacyjny.

http://www.soswsokolka.pl/images/photoalbum/album_74/jesienne01.jpg

Lubimy jesień Jesień to początek roku szkolnego i okres intensywnej  pracy dla wszystkich uczniów, ale też okres kiedy uczniowie SOSW uczestniczą w wielu atrakcyjnych imprezach umilających im ten czas i pobyt w naszej szkole. W tych imprezach wspólnie z nami uczestniczą również uczniowie z innych szkół.

 

http://www.soswsokolka.pl/images/news/siatka1.jpg

18.10.2012r na sali gimnastycznej w ZSZ w Sokółce odbył się VII Szkolny Turniej Piłki Siatkowej. Dwie drużyny z naszej szkoły: zawodnicy zrzeszeni w sekcji PTSS „Sprawni Razem” rozegrało 4 mecze. Drużyna Białych: Ewa Kasiańczuk, Ania Czarnomysa, Iza Kulmaczewska, Magda Picewicz i Tomasz Kochanowski. Drużyna Czarnych: Mateusz Matyskiel, Leszek Płoński, Jarosław Stankiewicz, Iza Matyskiel i Martyna Krempa.
 

http://www.soswsokolka.pl/images/photoalbum/album_76/sosw_otrzsiny1.jpg

16.10.2012r. w Internacie SOSW w Sokółce odbyły się „Otrzęsiny”, które organizowane były przez Młodzieżową Radę Internatu pod opieką p. Katarzyny Dylewskiej. Nowoprzybyli wychowankowie; Natalia Krysiuk, Izabela Kulmaczewska, Magdalena Picewicz, Ewa Kasiańczuk, Sandra Radziszewska, Anna Baranowska, Mariusz Radkiewicz dostąpili zaszczytu wstąpienia do „internackiej braci”.

 

Obrazy: kredki.jpeg

16.10.2012 r. w Muzeum w Bielsku Podlaskim odbyła się uroczystość wręczenia nagród VII ogólnopolskiej edycji konkursu pt: „Jan Paweł II w oczach dziecka”. Tematyka konkursu nawiązywała do tegorocznego hasła Dnia Papieskiego: „Jan Paweł II - Papież Rodziny”. Tegoroczny temat skłonił bardzo wielu młodych twórców z całej Polski do podjęcia próby zilustrowania swojej relacji z bł. Janem Pawłem II z perspektywy rodziny, którą Papież otaczał szczególną troską i uwagą, a tegoroczne prace konkursowe stanowią szczególny wyraz dialogu z Janem Pawłem II.