
Projekt systemowy Indywidualizacja procesu kształcenia uczniów klas 1-3 szkół podstawowych „Słoneczna edukacja - nauka przez zabawę”
realizowany przez SOSW Sokółka w Powiecie Sokólskim w ramach Programu Operacyjnego Kapitał Ludzki. Projekt współfinansowany przez Unię Europejską w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego.
DOFINANSOWANO ZE ŚRODKÓW BUDŻETU PAŃSTWA
W RAMACH WIELOLETNIEGO RZĄDOWEGO PROGRAMU
„POSIŁEK W SZKOLE I W DOMU”
NA LATA 2019-2023
Wsparcie organów prowadzących publiczne szkoły podstawowe
w zapewnieniu bezpiecznych warunków nauki, wychowania
i opieki przez organizację stołówek i miejsc spożywania posiłków
DOFINANSOWANIE – 80000,00 ZŁ
CAŁKOWITA WARTOŚĆ ZADANIA – 109147,36 ZŁ
Wsparcie finansowe zadania w ramach modułu 3 wieloletniego rządowego programu „Posiłek w szkole i w domu” dotyczy prac remontowych pomieszczenia stołówki szkolnej (kuchni właściwej) i doposażenia w sprzęt stanowiący wyposażenie kuchni właściwej.
Prace remontowe obejmują: wymianę instalacji elektrycznej, wymianę instalacji wodno-kanalizacyjnej i prace budowlane (wykończeniowe – m.in. ułożenie płytek na ścianach
i podłodze).
Ponadto w pomieszczeniu kuchni zainstalowane będzie urządzenie poprawiające wentylację (okap i wentylator), ogrzewacz wody i obieraczka do ziemniaków.
Zdjęcia z postępów prac
Pod koniec czerwca, czwórka Naszych Przedszkolaków pod opieką p. Sylwii Szomko i p. Moniki Grusznis, reprezentowała Naszą Placówkę w Wojewódzkim Konkursie pt. „ NSP 2021 – portret mojej rodziny”. Konkurs ten został zorganizowany Przez Urząd Statystyczny w Białymstoku. Nasza Szkoła zajęła III miejsce, a wyłonionym laureatą został Szymon Białohleb z pracą pod kierunkiem p. Moniki Grusznis. Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.
Dyrektor SOSW zaprasza do składania ofert w postępowaniu dotyczącym zapytania ofertowego na dostawę do stołówki Szkoły Podstawowej w Specjalnym Ośrodku Szkolno-Wychowawczym im. Janusza Korczaka w Sokółce sprzętu stanowiącego wyposażenie kuchni właściwej
Załącznik Nr 1 - Formularz ofertowy
19 lipca 2021r. w Łomży odbyło się wręczanie nagród w I Konkursie Fotograficznym dla ludzi z pasją, profesjonalistów i amatorów – „Jestem tu – szanuj mnie” zorganizowanym przez Fundacji DR OTIS. Jesteśmy bardzo dumni, ponieważ I miejsce w konkursie zdobył nasz Ośrodek.Zdjęcia do konkursu wykonały panie: Grażyna Tymoszuk, Marta Kawrygo-Leonowicz ,Oliwia Burdyńska-Bilmin, Ewa Wińska
W Specjalnym Ośrodku Szkolno-Wychowawczym w Sokółce jest realizowana innowacja metodyczno- pedagogiczna pt „ Na tropie zagadek –Escape Room w edukacji szkolnej”. Autorkami innowacji są p. Urszula Drewniak i Zuzanna Szarkowska- Czeczko.
W grudniu 2019 tuż przed Bożym Narodzeniem swoją premierę miał pierwszy Escape Room dotyczący poszukiwania zaginionych prezentów od Św .Mikołaja , kolejne 2 Escape Rooomy były w formie wirtualnej z użyciem platformy Genial.ly dotyczyły wypoczynku i bezpieczeństwa na wakacjach. Nasi uczniowie poznawali zagadnienia związane z historią Polski w pokojach pt: „Przygoda w Muzeum” oraz pokoju poświeconym „Żołnierzom Wyklętym”. W Pokoju Zagadek pt „ Przygody Kropki na dnie Oceanu” obchodziliśmy imieniny Kropki jako symbolu kreatywności. Pokój Zagadek pt ” Przygoda z koszykiem ” służył nam jako tło do przypomnienia zwyczajów wielkanocnych na wsi. Idea czytelnictwa i obchody Dni Bibliotek promowane były jako podsumowanie projektu eTwinning w pokoju pt” Znajdziesz mnie w bibliotece”.
Dyrektor SOSW zaprasza do składania ofert w postępowaniu dotyczącym zapytania ofertowego na doposażenie, adaptację i poprawę standardu funkcjonującej stołówki Szkoły Podstawowej Specjalnej przy Specjalnym Ośrodku Szkolno-Wychowawczym im. Janusza Korczaka w Sokółce (pomieszczenie kuchni właściwej)
Dziś ostatni dziesiąty dzień półkolonii letnich dla podopiecznych Stowarzyszenia „Pod Skrzydłami”. Czas spędzony tu był wypełniony licznymi codziennymi atrakcjami. Dzisiejszy dzień rozpoczął się od zajęć rekreacyjnych z wykorzystaniem sal: Doświadczania Świata oraz hydromasażu. Po śniadaniu wykorzystując słoneczną pogodę uczestnicy wybrali się na spacer nad sokólskie jezioro. Dzieci odpoczywały na kocu, bawiły się na placu zabaw oraz chlapały się w wodzie. Następnie odbył się obiad. Dzieci mogły się delektować specjałami z ogniska tj. pieczonymi ziemniakami i rybą. Rozstrzygnięty został też konkurs plastyczny pt. „Bezpieczne wakacje”. Laureatom wręczono dyplomy i nagrody. Po pysznym obiedzie dzieci brały udział w grach i zabawach sportowych z wykorzystaniem elementów rywalizacji.
W dziewiątym słonecznym dniu półkolonii odbyła się wycieczka do Białowieży. Uczestnikami była 20-osobowa grupa podopiecznych Stowarzyszenia „Pod Skrzydłami”. Celem wycieczki było m.in.: zwiedzanie Muzeum Przyrodniczo-Leśnego oraz Rezerwatu Pokazowego Żubrów, poznanie środowiska Białowieskiego Parku Narodowego, obserwacja przez uczestników środowiska przyrodniczego oraz profilu glebowego, poszerzanie wiadomości na temat parków narodowych oraz metod ochrony nieskażonej cywilizacją przyrody.
Dzień ósmy półkolonii - wyruszyliśmy na pełną pozytywnych wrażeń wycieczkę. Pierwszym punktem naszej wyprawy było gospodarstwo agroturystyczne w Długim Ługu, znane z hodowli alpak. Przesympatyczne zwierzęta bardzo szybko zdobyły serca naszych podopiecznych. Gospodarze w ciekawy i przystępny sposób przedstawili warunki hodowli, zwyczaje i ciekawostki na temat stada. Dowiedzieliśmy się jak strzyc alpaki, czym je karmić, jaki mają charakter i przyzwyczajenia. Dzieci miały możliwość głaskania, przytulania i karmienia zwierząt, co sprawiło im ogromną radość i satysfakcję. Mieliśmy również możliwość wzięcia udziału w warsztatach z wełną, w trakcie których poznaliśmy sposoby obróbki wełny. Mogliśmy stworzyć wyklejankę z wełny alpak. Była to doskonała okazja do rozwijania sprawności manualnej, polisensorycznego poznawania otaczającej rzeczywistości.